A nagy vonatrablás (1903)

The Great Train Robbery

Greti0430   2016. 12. 28.

Ha azt nézi az ember, hogy több, mint 100 éve készült a film, azért elég nagy teljesítmény egy ilyet összehozni! :D Tetszett, bár a némafilmeknél (kézenfekvő okok miatt) mindig kissé bajban vagyok hogy akkor most ki kicsoda. Viszont egészen követhető a történet. Nyilván, mikor készült a film, akkor maga a médium jelentette a kuriózumot, nem a történeten volt a hangsúly.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

(rbernadett )

Amerika egyik legnagyobb filmipari kasszasikere lett ez a film, és hamarosan utánzatok tömege árasztotta el a piacot.

(dittee )

Az első western-nek tekinti sok szakíró ezt a filmet, mely létrehozta Amerika legnépszerűbb műfaját.

(dittee )