Egy golyó a tábornoknak

Klaus Kinski
Martine Beswick

2019.06.20 Filmbarbár

Egy méltatlanul elfeledett spagettiwestern

Az Egy golyó a tábornoknak (vagy más változatban Golyó a tábornoknak) különleges hangulatú, ugyanakkor talán méltatlanul elfeledett – vagy a köztudatba el sem jutott – western, amely szerencsésebb csillagzat alatt születve talán nagyobb népszerűségre... Teljes kritika

2016.05.16 lollipopp

Egy kicsit ismeretlen, de attól még egy nagyon jó, fordulatos és izgalmas spagetti western. Aki szereti ezt a műfajt, az garantáltan nem fog csalódni benne.

2015.06.03 ovejuna

Bár nem a legjobb ebből a szcénából, ennek ellenére én jól szórakoztam rajta. Néha kicsit megmosolyogtatóak a párbeszédek.

A legenda szerint egy alkalommal a rendezőt annyira kiborította Gian Maria Volonté és Klaus Kinski, hogy megütötte és megkorbácsolta őket.Szerző: Filmbarbár

Damiano Damiani eredetileg Mexikóban akarta leforgatni e filmjét, de ott ezt nem tehette meg.Szerző: Filmbarbár

A forgatás 1966 júliusában és augusztusában zajlott Almeríában.Szerző: Filmbarbár

Damiano Damiani rendező is feltűnik a filmben egy cameo szerepben.Szerző: Filmbarbár

Ez volt az első olyan spagettiwestern, amely komolyan foglalkozott a mexikói forradalommal.Szerző: Filmbarbár