Hosszútávú lovasok - Jesse James balladája

Hosszútávú lovasok - Jesse James balladája

The Long Riders

A polgárháború végeztével néhány rosszfiú bandába rendeződik, hogy útonállóként könnyebben fosztogathassanak. Egy idő után nagyobb fogásra van szüksége a csapatnak, így egy bankot szemelnek ki. Két tag barátnője is beszáll a buliba, ám a rablás közben elszabadul a… Több

Forgatókönyvíró: Walter Hill
Stacy Keach
David Carradine
Keith Carradine

2017.03.27 panhnedy

Én eléggé szkeptikus voltam az egésszel kapcsolatban, viszont a film elég hamar elnyerte a tetszésemet, egészen lebilincselt a maga akcizásaival. Szerintem a nyolcvanas években egyébként is merész ötlet volt westernt forgatni, így bevállalósnak tudnám mondani.

2016.01.16 Domino

Ez az a western, amit bármikor bármennyiszer meg lehet nézni, egyszerűen sosem lesz unalmas. Hihetetlenül mozgalmas és kalandos film, nagyon jó hangulattal, David Carradine pedig fenomenálisan alakít.

Walter Hill "furcsa darab"-nak titulálta a filmet.Szerző: dulkap

Dennis Quaid eltörte az orrát a forgatás során, majd 3 év múlva ismét a Tough Enough (1983) című film forgatása során.Szerző: dulkap

Eredetileg Jeff Bridges és Beau Bridges alakították volna a Ford testvéreket, de végül nem tudták összeegyeztetni az elfoglaltságukkal.Szerző: dulkap

A filmben 4 valódi testvérpár szerepel, a Carradine, Keach, Quaid és a Guest testvérek.Szerző: dulkap