A végső ítélet

A végső ítélet

The Reckoning

A tizenhetedik század legsötétebb időszakában járunk, amikor a pestis járvány kíméletlenül szedi áldozatait. Grace Haverstock képtelen beletörődni férje halálába, akivel szintén a gyilkos kór végzett. Az asszonynak azonban a boszorkányság vádjával is szembe kell néznie, így rövidesen… Több

Forgatókönyvíró: Antony Jones, Edward Evers-Swindell
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2020.08.20. | Telekom TVGO (2021.03.29.)
Forgalmazó: ADS Service

Sean Pertwee

KULCSSZAVAK

2022.02.21 BoBamburg

Középkorban játszódó boszorkánysztori gyenge kivitelben. A film a maga majdnem 2 órás játékidejével nagyon hosszú, főleg, hogy egy alsó polcos B-horror. Egy-két jó jelenetet leszámítva nagyon unalmas és erőltetett.

2021.07.19 Emmersson

Borzalmas

Gagyi.

2021.03.19 joonimrod

Brutális film, bár szerintem egy kissé hatásvadászra sikeredett, nemkülönben éreztem benne történelmi pontatlanságokat, ezt azért kár volt beáldozni tényleg a hatás kedvéérét, de ettől függetlenül nagyon ott van a szeren!

A film összbevétele 165 216 dollár volt (imdb.com).

A film felhívja a figyelmet, hogy megközelítőleg 500 000 nő esett áldozatul a boszorkányüldözéseknek. Ez a szám a történészek szerint a valóságban 40-45 000 főre tehető.Szerző: csd

A film 1665-ben játszódik, az egyik jelenetben azonban elhangzik a "moron", azaz (hülye/idióta) szitokszó, amelyet megközelítőleg az 1910-es évektől használnak az angol nyelvben.Szerző: csd