Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Fekete halál (2010)

Black Death

Sabnock Sanatory   2020. 09. 18.

Sean Bean elvezet minket a rendezővel, Christopher Smith-szel egy sötét, félelmetes és kegyetlen korba, a középkor elejére, mikor a vallás és az egyház nagyobb félelmet keltett az emberekben, mint az uralkodóik. Hittek a farkasemberekben, démonokban,... több»

Artemisia   2018. 01. 21.

Tele van ellentmondásokkal

SPOLIER TARTALMÚ VÉLEMÉNY Középszerű, kidolgozotlan, igénytelen film, a történet rosszabb, hiteltelenebb már nem is lehetett volna, tele van logikai bakikkal. A faluba nem jutott el a pestis, mivel távol esett a fertőzött területektől. A főszereplők ... teljes kritika»

HercegPeter   2017. 05. 10.

Végignéztem, nem izgultam, nem unatkoztam, nem éreztem semmit. Végig vártam valamit, ami aztán mégsem következett be. A film legvége az egyetlen, ami tetszett, azt lehet egyedül kiemelni. Sehol egy kiemelkedő alakítás, vagy egy emlékezetes momentum. Holnapra az egészet elfelejtem. Pedig nagy lehetőségek voltak ebben a filmben.

BoBamburg   2018. 07. 28.

Sötét és erőszakos utazás egy sötét és erőszakos korba. Nem rossz film, de nem egy kiemelkedő darab, lehetett volna erősebb is. Vége tényleg jó, de a film nagy része kissé monoton :(

superxaba   2015. 06. 05.

Fekete film egy fekete korszakáról az emberiségnek, ennek megfelelően tálalva, sok erőszakkal, de ez sajnos középkori filmeknél kötelező. Kegyetlen film az emberi butaságról és elvakultságról.

gihera81   2015. 11. 11.

Minden értelemben a legjobb szó, amit erre a filmre találtam, az az, hogy egyszerű. Egyszerű történet, egyszerű hangulat, egyszerű karakterek. Az egyszerű szó pedig egyszerre jelenthet rosszat és jót is, pont, mint ebben az esetben is. A leginkább ta... több»

Macko   2016. 04. 23.

Ma láttam a filmet és nagyon tetszett, megfogott. Kemény és durva film, aminek van mondanivalója és érdekesen, reálisan mutatja be a sötét középkort. Tetszett. Nem sablonos film.

A film összbevétele 265 318 dollár volt (imdb.com).

A filmet 2009 tavaszán forgatták Németországban.

Az első alkalom volt, hogy Christopher Smith nem a saját forgatókönyvéből dolgozott.

Langiva szerepére Len Heday-t, Carice van Houten váltotta. Később mindketten szerepeltek a Trónok harca sorozatban, Sean Bean-nel egyetemben.

Rupert Friend alakította volna Osmund szerepét, ám később lecserélték őt Eddie Redmayne-re.

Sean Bean már a kezdetektől a stábhoz tartozott, ami segített abban, hogy nagyobb költségvetéssel dolgozhassanak.