Tüskevár

Tüskevár

Bütyök ( Barabás Tibor ) hangja nem tetszett a készítőknek, így neki lett egy szinkronhangja, amit utólag vettek fel. ( Petrik József )Szerző: Archívum

Az egyes epizódok hosszai 29 és 34 perc között vannak. Összesen 8 epizódból áll a teljes film.Szerző: Archívum

Az eredeti televíziós sugárzás, 1967.április.03-tól 1967.május 20-ig tartott.Szerző: Archívum

Az iskolai jelenetek a Lágymányosi lakótelepen és a Baranyai utcai (napjainkban Bárdos Lajos) általános iskolában készültek.Szerző: Archívum

A sorozat vadmadár felvételeinek mindegyikét - ami a mai napig is lélegzetelállító - Homoki Nagy István készítette, néhány felvétel a korábbi természetfilmjeiből származik.Szerző: Archívum

Az eredeti helyszínen a vasúti hidas jelenet készült, ami Balatonszentgyörgy és Keszthely között található. A sármelléki vasútállomáson forgatott jelenet kapcsán emléktábla van a film forgatásáról, ami a mai napig megvan.Szerző: Archívum

A film jeleneteinek tetemes részét a Ráckevei-Duna ágában forgatták.Szerző: Archívum

Fejér Tamás, a rendező, a Princ a katona után rögtön belefogott a film munkálataiba.Szerző: Archívum