
Vélemények (13)
Be kell valljam, a magyar filmekhez és sorozatokhoz mindig kissé szkeptikusan viszonyulok, talán azért, mert eddig kevés olyan hazai alkotást láttam, ami tényleg megfogott, de a Tüskevár elnyerte a szívemet. Két nap alatt néztem végig, és minden rész... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Rengeteg alkalommal láttam már a filmet, és sohasem csalódtam benne. Ugyanazt az izgalmat érzem a mai napig is, mint az első alkalommal, mikor láttam… ami azért nem ma volt! Hiába nem színes, hiába nem mai darab, az aktualitása, mondanivalója ugyanol... Teljes kritika
Egy remek könyv remek filmes sorozatváltozata. Jó látni hogy azért sokan megnézik minthogy elolvasnák a könyvet. Ez kötelező olvasmány és kötelező megnézni is nem csalódik benne az ember.
Fekete István írásai közül ez az egyik legnagyobb kedvencem regényben,és megfilmesítve is.Maga a történet is tele van jórészt nosztalgiával.Legalább egyszer kipróbálnék egy olyan nyaralást,amilyet ebben lehet látni.
Fekete István híres regényéből. Az egyik kedvenc megfilmesített regényem és kötelező olvasmányom volt. Roppant jó kikapcsolódást biztosított ez a film és a regény is. Hű volt Fekete Istvánhoz a film, és egy igazán kellemes 8 részes minisorozat lett b... Több
Az alaphelyzet szerint az elkényeztetett városi kiskamasz a nyári szünetben nyaralni indul rokonához. Itt fedezi fel a természetet, és lép ki fokozatosan a komfortzónájából, hogy aztán számtalan kalanddal és élménnyel legyen gazdagabb. A Tüskevárnak ... Több
Hasonló sorozatok
A Tüskevár film adaptációja hűen követi Fekete István művét, ami ezáltal egy fontos és meghatározó műve a magyar filmgyártásnak . Nagyon jól válogatták meg a szerepklőket, kár hogy Bütyök utószinkronja néha elcsúszik. Csak ajánlani tudom mindenkinek!
4. osztályban, nem is kell mondanom, talán háromszor is elolvastam a könyvet egymás után. Ezt a filmet pedig legalább annyira imádom. Ezt egyszer látni kell minden magyarnak, az biztos.
Fekete István regényéhez szerintem nagyon közel került, sajnos mindent nem lehetett megfelelően filmvászonra vinni. Nagyszerű színészeink és szép tájaink teszik a sorozatot igazán élvezhetővé. Mindenki számára ajánlott, alapmű a regénnyel együtt.
Amellett, hogy tanulságos, remek a történet. Bár nem olyan jól adja szerintem vissza a könyvet, nem lehet annyira átélni. De ettől függetlenül ajánlom mindenkinek.