Tüskevár

Tüskevár

2022.07.23 Interfectorem Sabnock

Bánhidi László jutalomjátéka!

Rengeteg alkalommal láttam már a filmet, és sohasem csalódtam benne. Ugyanazt az izgalmat érzem a mai napig is, mint az első alkalommal, mikor láttam… ami azért nem ma volt! Hiába nem színes, hiába nem mai darab, az aktualitása, mondanivalója ugyanol... Teljes kritika

2017.12.13 Yosihiro

Egy remek könyv remek filmes sorozatváltozata. Jó látni hogy azért sokan megnézik minthogy elolvasnák a könyvet. Ez kötelező olvasmány és kötelező megnézni is nem csalódik benne az ember.

2019.11.24 Timon

Fekete István írásai közül ez az egyik legnagyobb kedvencem regényben,és megfilmesítve is.Maga a történet is tele van jórészt nosztalgiával.Legalább egyszer kipróbálnék egy olyan nyaralást,amilyet ebben lehet látni.

2022.02.28 Liza1997

Mint minden 4. osztályosnak, nekem is kötelező olvasmányként volt feladva a Tüskevár, és egy nyaram a kiolvasásáról szólt. Mikor ezt megnéztem, ugyanúgy élveztem, mint az olvasást, és néhány évente visszanézem.

2016.05.21 Gecko

A Tüskevár film adaptációja hűen követi Fekete István művét, ami ezáltal egy fontos és meghatározó műve a magyar filmgyártásnak . Nagyon jól válogatták meg a szerepklőket, kár hogy Bütyök utószinkronja néha elcsúszik. Csak ajánlani tudom mindenkinek!

2021.08.31 Laca//Ho/rr/oR//

Most is kiolvasnám a kötelezőt, és most is szívesen megnézném

Fekete István híres regényéből. Az egyik kedvenc megfilmesített regényem és kötelező olvasmányom volt. Roppant jó kikapcsolódást biztosított ez a film és a regény is. Hű volt Fekete Istvánhoz a film, és egy igazán kellemes 8 részes minisorozat lett belőle. Bánhidi László roppant jó választás volt Matula bácsi szerepére, és egy remek kis nyaralást tálalt Tutajos és a nézők elé. A mai napig egy igazán jópofa kis családbarát film.

2016.05.21 Vadgazda

Fekete István regényéhez szerintem nagyon közel került, sajnos mindent nem lehetett megfelelően filmvászonra vinni. Nagyszerű színészeink és szép tájaink teszik a sorozatot igazán élvezhetővé. Mindenki számára ajánlott, alapmű a regénnyel együtt.

2015.12.29 Niki19

Amellett, hogy tanulságos, remek a történet. Bár nem olyan jól adja szerintem vissza a könyvet, nem lehet annyira átélni. De ettől függetlenül ajánlom mindenkinek.

2015.02.25 FANNA

Nagyon szép film, rengeteg tanulsággal. Örülök, hogy ilyen jól sikerült a könyvet megfilmesíteni.

2015.02.19 Robi

Nem véletlen vetítik iskolákban a gyerekeknek! :) Nagyon jó magyar film és tanulságos is.Bemutatja a legegyszerűbb életmódot.Lehet néha jobb lenne úgy élni mint ebben a fejlett világban ami fele olyan értékes sincs mint az a régi és egyszerű világ :)