Tüskevár (1967)

Tüskevár

Timon   2019. 11. 24.

Fekete István írásai közül ez az egyik legnagyobb kedvencem regényben,és megfilmesítve is.Maga a történet is tele van jórészt nosztalgiával.Legalább egyszer kipróbálnék egy olyan nyaralást,amilyet ebben lehet látni.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Egy remek könyv remek filmes sorozatváltozata. Jó látni hogy azért sokan megnézik minthogy elolvasnák a könyvet. Ez kötelező olvasmány és kötelező megnézni is nem csalódik benne az ember.

Vadgazda   2016. 05. 21.

Fekete István regényéhez szerintem nagyon közel került, sajnos mindent nem lehetett megfelelően filmvászonra vinni. Nagyszerű színészeink és szép tájaink teszik a sorozatot igazán élvezhetővé. Mindenki számára ajánlott, alapmű a regénnyel együtt.

Niki19   2015. 12. 29.

Amellett, hogy tanulságos, remek a történet. Bár nem olyan jól adja szerintem vissza a könyvet, nem lehet annyira átélni. De ettől függetlenül ajánlom mindenkinek.

Gecko   2016. 05. 21.

A Tüskevár film adaptációja hűen követi Fekete István művét, ami ezáltal egy fontos és meghatározó műve a magyar filmgyártásnak . Nagyon jól válogatták meg a szerepklőket, kár hogy Bütyök utószinkronja néha elcsúszik. Csak ajánlani tudom mindenkinek!

FANNA   2015. 02. 25.

Nagyon szép film, rengeteg tanulsággal. Örülök, hogy ilyen jól sikerült a könyvet megfilmesíteni.

Robi   2015. 02. 19.

Nem véletlen vetítik iskolákban a gyerekeknek! :) Nagyon jó magyar film és tanulságos is.Bemutatja a legegyszerűbb életmódot.Lehet néha jobb lenne úgy élni mint ebben a fejlett világban ami fele olyan értékes sincs mint az a régi és egyszerű világ :)