Videók

A film hőse egy kisfiú, a széltől is óvják, még az úttörőtáborba se engedik el. A nyári szünetben azonban elmehet a Kis-Balaton mellé egy rokonhoz, aki megismerteti őt a természet szépségeivel. A nyaralás feltétele, hogy jól kell tanulnia.

Forgatókönyvíró: Fejér Tamás
Ország: Magyarország
Premier: 1967

1. évad (1967) - 8 epizód

2022.07.23 Interfectorem Sabnock

Bánhidi László jutalomjátéka!

Rengeteg alkalommal láttam már a filmet, és sohasem csalódtam benne. Ugyanazt az izgalmat érzem a mai napig is, mint az első alkalommal, mikor láttam… ami azért nem ma volt! Hiába nem színes, hiába nem mai darab, az aktualitása, mondanivalója ugyanol... Teljes kritika

2017.12.13 Yosihiro

Egy remek könyv remek filmes sorozatváltozata. Jó látni hogy azért sokan megnézik minthogy elolvasnák a könyvet. Ez kötelező olvasmány és kötelező megnézni is nem csalódik benne az ember.

2019.11.24 Timon

Fekete István írásai közül ez az egyik legnagyobb kedvencem regényben,és megfilmesítve is.Maga a történet is tele van jórészt nosztalgiával.Legalább egyszer kipróbálnék egy olyan nyaralást,amilyet ebben lehet látni.

2022.02.28 Liza1997

Mint minden 4. osztályosnak, nekem is kötelező olvasmányként volt feladva a Tüskevár, és egy nyaram a kiolvasásáról szólt. Mikor ezt megnéztem, ugyanúgy élveztem, mint az olvasást, és néhány évente visszanézem.

2016.05.21 Gecko

A Tüskevár film adaptációja hűen követi Fekete István művét, ami ezáltal egy fontos és meghatározó műve a magyar filmgyártásnak . Nagyon jól válogatták meg a szerepklőket, kár hogy Bütyök utószinkronja néha elcsúszik. Csak ajánlani tudom mindenkinek!

Bütyök ( Barabás Tibor ) hangja nem tetszett a készítőknek, így neki lett egy szinkronhangja, amit utólag vettek fel. ( Petrik József )Szerző: Archívum

Az egyes epizódok hosszai 29 és 34 perc között vannak. Összesen 8 epizódból áll a teljes film.Szerző: Archívum

Az eredeti televíziós sugárzás, 1967.április.03-tól 1967.május 20-ig tartott.Szerző: Archívum

Az iskolai jelenetek a Lágymányosi lakótelepen és a Baranyai utcai (napjainkban Bárdos Lajos) általános iskolában készültek.Szerző: Archívum

A sorozat vadmadár felvételeinek mindegyikét - ami a mai napig is lélegzetelállító - Homoki Nagy István készítette, néhány felvétel a korábbi természetfilmjeiből származik.Szerző: Archívum