Tüskevár (1967)

Tüskevár

Sabnock Sanatory   2022. 07. 23.

Bánhidi László jutalomjátéka!

Rengeteg alkalommal láttam már a filmet, és sohasem csalódtam benne. Ugyanazt az izgalmat érzem a mai napig is, mint az első alkalommal, mikor láttam… ami azért nem ma volt! Hiába nem színes, hiába nem mai darab, az aktualitása, mondanivalója ugyanol... teljes kritika»

Yosihiro   2017. 12. 13.

Egy remek könyv remek filmes sorozatváltozata. Jó látni hogy azért sokan megnézik minthogy elolvasnák a könyvet. Ez kötelező olvasmány és kötelező megnézni is nem csalódik benne az ember.

Timon   2019. 11. 24.

Fekete István írásai közül ez az egyik legnagyobb kedvencem regényben,és megfilmesítve is.Maga a történet is tele van jórészt nosztalgiával.Legalább egyszer kipróbálnék egy olyan nyaralást,amilyet ebben lehet látni.

Liza1997   2022. 02. 28.

Mint minden 4. osztályosnak, nekem is kötelező olvasmányként volt feladva a Tüskevár, és egy nyaram a kiolvasásáról szólt. Mikor ezt megnéztem, ugyanúgy élveztem, mint az olvasást, és néhány évente visszanézem.

Gecko   2016. 05. 21.

A Tüskevár film adaptációja hűen követi Fekete István művét, ami ezáltal egy fontos és meghatározó műve a magyar filmgyártásnak . Nagyon jól válogatták meg a szerepklőket, kár hogy Bütyök utószinkronja néha elcsúszik. Csak ajánlani tudom mindenkinek!

Laca//Ho/rr/oR//   2021. 08. 31.

Most is kiolvasnám a kötelezőt, és most is szívesen megnézném

Fekete István híres regényéből. Az egyik kedvenc megfilmesített regényem és kötelező olvasmányom volt. Roppant jó kikapcsolódást biztosított ez a film és a regény is. Hű volt Fekete Istvánhoz a film, és egy igazán kellemes 8 részes minisorozat lett belőle. Bánhidi László roppant jó választás volt Matula bácsi szerepére, és egy remek kis nyaralást tálalt Tutajos és a nézők elé. A mai napig egy igazán jópofa kis családbarát film.

Vadgazda   2016. 05. 21.

Fekete István regényéhez szerintem nagyon közel került, sajnos mindent nem lehetett megfelelően filmvászonra vinni. Nagyszerű színészeink és szép tájaink teszik a sorozatot igazán élvezhetővé. Mindenki számára ajánlott, alapmű a regénnyel együtt.

Bütyök ( Barabás Tibor ) hangja nem tetszett a készítőknek, így neki lett egy szinkronhangja, amit utólag vettek fel. ( Petrik József )

(Sabnock Sanatory )

Az egyes epizódok hosszai 29 és 34 perc között vannak. Összesen 8 epizódból áll a teljes film.

(Sabnock Sanatory )

Az eredeti televíziós sugárzás, 1967.április.03-tól 1967.május 20-ig tartott.

(Sabnock Sanatory )

Az iskolai jelenetek a Lágymányosi lakótelepen és a Baranyai utcai (napjainkban Bárdos Lajos) általános iskolában készültek.

(Sabnock Sanatory )

A sorozat vadmadár felvételeinek mindegyikét - ami a mai napig is lélegzetelállító - Homoki Nagy István készítette, néhány felvétel a korábbi természetfilmjeiből származik.