N/A

V/H/S/85

V/H/S/85

2023.10.10 kabel

Zajos Shaky Cam

A V/H/S/85 talált felvételes rövidfilmeket kombinál össze egy több idősíkban játszódó sztorivá, az egészet pedig a nyolcvanas évek és X-akták-féle misztikumok és természetfeletti erők köntöse itatja át. Majd rászór egy jó nagy adag vért és rengeteg VHS-kazetta zajt. Van itt egy jó film elrejtve nem túl mélyen, és a film picivel több egy egyszerű slashernél, hisz helyenként egész eredeti gondolatokat képes volt rövid sztorijába csempészni. Emellett pedig nem engedi, hogy a néző csak céltalan véres jeleneteket nézzen, mert a film megfejtésében aktívan részt kell vállalni a filmek egymásra vágásra miatt. Először nem tudjuk, hogy ezek a filmek ha kapcsolódnak is, hogy kapcsolódnak, és bevallom, volt egy sztori, mely még mindig nem értem, hogy része az egésznek, de figyelni a sztori alakulását ennek ellenére is érdekes volt, mert nem minden sztori megy egy elvárt irányb,a és sokszor ugyanazt a sztorit látjuk más szemszögből, vagy más mesélő szájából, mely tovább komplikálja az amúgy is bizonytalan mesélős narratíva szerkezetét. Meg kell említeni, hogy sajnos a filmek sok esetben nagyon belassulnak, és sokszor 15 percig csak építik a nem túl érdekes karaktereket. Egy kicsit erősebb vágással és a közhelyes sztorik kivágásával egy jó egy órás sztorit kapunk volna, a majdnem kétórás film helyett.