Videók

Három jól szituált férfi tart a kanadai határ felé, mert vadászidény van. Szintén arra tart egy alkalmi párocska is. Útjuk egy motelben keresztezi egymást, végzetesen. Ugyanis az "úriemberek" a lelkük mélyén torz alakok, akik nem akármilyen vadra utaznak, hanem emberre. De a nyomukban van valaki, akinek van elszámolnivalója a vadászok társaságával.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Spanyolország, Svájc
Premier: 1974.08.01.

2019.01.07 JcWh

Egy izgalmas 70-es évekbeli thriller

Izgalmas kis 70-es évekbeli thriller-dráma, ami David Osborn azonos című regényén alapszik. Sajnos a regényt nem olvastam, de a film önmagában is elég élvezetes, habár a film második fele az igazán izgalmas. A filmzene különösen jó és kicsit visszarepíti a nézőt a 70-es évekbe. A színészi alakítások átlagosnak mondhatóak, egyedül Peter Fonda és a szinte cameo szerepben megjelenő William Holden emelhető ki. Holden jelenléte azért sokat emel a film ismertségén és színvonalán (nélküle én sem leltem volna rá). A film sajnos nem érhető el valami jó minőségben, pedig megérdemelne egy blu-ray kiadást. Készítettem feliratot a filmhez, tölthető a netről.

Nora Sayre filmkritikus a következőt írta William Holden filmbéli megjelenéséről: "Biztosan csak ellátogatott a forgatási helyszínre vagy a forgatási helyszínen keresztül vágta le az utat egy megbeszélésre a stúdióban."Szerző: JcWh

William Holden pusztán anyagi okokból vállalta el filmbéli szerepét. Két rövid jelenetbeli szereplésért viszonylag jelentős díjazást kapott.Szerző: JcWh

A legnagyobb nevű sztár, William Holden csak cameo szerepben tűnik fel a filmben. Sokan nem értették, miért vállalta el a szerepet a nagy sikerű TV-film a The Blue Knight (1973) és a blockbuster mozifilm, a Pokoli Torony (1974) forgatása között.Szerző: JcWh

A film főcímdalát, a Casting Shadows című dalt John Howard szerezte és énekelte fel.Szerző: JcWh

Peter Fonda elmondása szerint szeretett ezen a filmen dolgozni, részben azért, mert itt testesíthetett meg először negatív főhőst.Szerző: JcWh