Vigil

Egy skót halászhajó rejtélyes eltűnése és egy haláleset egy Trident atom-tengeralattjáró fedélzetén konfliktusba hozza a rendőrséget a haditengerészettel és a brit biztonsági szolgálatokkal.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: George Aza-Selinger, Tom Edge
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2021.08.29.

1. évad (2021) - 6 epizód
2. évad (2023) - 6 epizód

2024.02.24 Robinson76

Két sztori egy kaptafa

A sorozat alapfelütése szerint egy atomtengeralattjáró fedélzetén holtan találják a legénység egyik tagját. A tengeralattjáró a történtek ellenére tovább járőrözik, ezért a skót rendőrség egyik főfelügyelőjének a fedélzetre kell mennie, hogy megkezdje a nyomozást. A legénység persze összezár, nem könnyítve meg a nyomozó sorsát... Az első évad engem megnyert magának, így maradtam a folytatásra is, de az már számomra kissé csalódás volt. Hasonló panelekből épült fel a második évad is, mint az első, de talán pont ezért, újat már nem nagyon tudott hozni. Ahogy korábban, most is a rendőrség katonai ügyekre szakosodott nyomozócsapata kapja meg az ügyet, és most is párhuzamosan két helyszínen folyik a nyomozás, egyrészt Skóciában, másrészt a Közel-Keleten. A második etapban a légierő egyik skóciai bázisán egy drónteszt végződik halálos áldozatokkal járó szerencsétlenséggel. Izgalmakból ugyan nincs hiány, és azért jó pár akciójelenetre is futja, de ez a történet már egyáltalán nem annyira különleges, mint elődje, a tengeralattjárós kaland volt. Így a két évad összességében 4 csillagra jó nálam.