Wu Wei: Az öt elem küzdelme (2019)

Wu Assassins

Iko Uwais

himi85   2022. 02. 24.

Átlagos fantasy-akciósorozat jó bunyókkal

Kai /Iko Uwais/ San Francisco kínai negyedének egy szakácsaként egy misztikus erő birtokába kerül, s egy világmegmentő küldetésben ezer szerzetes erejével felvértezve kell Wu Assassinként legyőznie az öt elem harcosait, mielőtt azok elhoznák a Föld pusztulását. Ezt a sablonos történetet egyedül Iko Uwais és az általa koreografált bunyós jelenetek húzzák a nézhető kategóriába, kreatív ökölharcai a film igazi erősségei. A látványvilág és a CGI gyengébb minőségű, látszik, hogy sajnos kevés pénzből készült a sorozat. A párbeszédek fele csak időhúzás, a sablonos főszereplő mellett a barátainak karakterei viszont elég jól meg lettek írva. Jenny, Tommy és Lu mind komplex és szerethető figurák lettek, beépített zsaruként Katheryn Winnick profin hozza a laza és vagány csaj szerepét. Iko Uwais bár ennél csak jobb filmekben szerepelt eddig /The Raid 1-2., Headshot, The Night Comes For Us/, mégis megéri időt szánni Az öt elem küzdelmére, látványos akciójelenetei és a verekedések ötletes koreográfiája egy picivel az átlag fölé emelik a sorozat színvonalát. 6/10.

Fikatours_blogger   2021. 11. 24.

A trailer alapján egy hagyományos, karatéjozós történetre számítottam, de a misztikus elemekkel bonyolított és szupererővel mesévé degradált sorozatból csak három részt voltam képes megnézni.

Az első évadadot 2018 augusztus 13. és november 20. között forgatták Vancouverben (Kanada).

(alex)