2024.10.31 22:54 Ahoj poplacsek Olvasottság: 382x
3

4/10 Luc Besson megzakkant

Hát ez iszonyú fura volt, mintha valami átkomponált Gotham-ben felhozta volna Besson a pingvinembert a csatornából és a pingvinjeit kutyákra cserélte volna meg valami szocialista szuperhőssé, vagy Robin Hood-dá formálta volna ("hiszek a javak újraelosztásában").


4/10 Luc Besson megzakkant

A dark szuperhősös alaptónust a főhős drag show-ban bemutatott Edit Piaf előadásainak Bacsó Pétert megszégyenítően kivitelezett betétei, Caleb Landry Jones Klaus Maria Brandauer Mephisto-i öltözői sminkjei és a random menhelyi cuvée típusú kutyák betanított mutatványai tarkítják. Apropó drag show: ezt a filmet ma már kötelező lenne lefóliázni, és szerintem iskolák és templomok x méteres körzetében le se szabad játszani, nézzetek utána mielőtt elindítjátok, vagy legalább húzzátok be a függönyt.


Ebben a zavarbaejtő zsibvásárban aztán olyan dolgok történhetnek meg, mint hogy a kutyamanus Shakespeare-t olvas a kutyáinak, azok meg körégyűlve áhítattal hallgatják, mint óvónénitől az ovisok a Piroska és a farkas-t.


A karakterek faék egyszerűségűek, a rosszak rosszak, a kapzsik és korruptak kapzsik és korruptak és így tovább, így a szerényebb képességű nézők sem fognak elbizonytalanodni a mesefilm értelmezése közben. De ha valakinek mégis nehézségei adódnának, a némafilmek, pantomim színház vagy ázsiai táncos előadások túlzó mimikájához hasonlatos felfokozott arcjáték és a túlzó mozdulatok segíteni fognak az eligazodásban.


Caleb Landry Jones alakítása 10/10-es minőségű, bár sokszor ripacskodónak tűnik, de az szerintem a karakterre volt írva, azt nem magától adta hozzá. A film kivitelezése úgy általában véve magas szintű, ahogy azt Bessontól megszoktuk. Technikai értelemben.


A végére kifulladt a bántalmazott gyerekkorban kialakult elkutyulódásra és a marxista társadalomreform-kísérletre alapozott cselekménysor, amit a Je ne regrette rien (filmekben agyonhasznált) dallamára épített drámai befejezés se tudott elfedni. Kutyamániásoknak minden kétséget kizáróan jobban be fog jönni ez az egész, mint nekem, aki kb. semleges vagyok az irányukban, nálam egy polcon vannak a delfinnel vagy orángutánnal. Pech, most jól jött volna ha kutyab.zibb lennék.

akció | dráma | krimi | thriller

Douglas már fiatal kora óta küzdött azzal, hogy megtalálja a világban és a társadalomban a helyét, ezért inkább a kutyák társaságában keresett barátságot. Négylábú... több»

3