A keresztapa

The Godfather

2018.07.20 Norbert93

Erre a filmre egy szó illik: HIBÁTLAN!!!

2020.12.18 Ildikó Bacskai

Tagadhatatlanul minden idők legpontosabb megközelítése a maffia működéséről, családcentrikusságával ötvözött kegyetlenségéről és ennek áráról. Keserédes zene, elképesztően hiteles szereplők és megjelenítés. Briliáns.

2018.07.06 LionelMessi10

Kifogásolhatatlan alkotás a maffia filmes és összesített kategóriában is. A téma kedvelőinek kötelező a trilógia megnézése.

2023.02.26 Informer2

Elismert és emblematikus klasszikus A keresztapa

A keresztapa című film egy klasszikus, elismert és emblematikus alkotás, amely a maffia életét és hatalmi harcát mutatja be az Egyesült Államokban a 20. század közepén. Az alkotók sikeresen adaptálták Mario Puzo azonos című regényét, és egy olyan uni... Teljes kritika

2017.02.06 MMcFly2015

Jó pár éve nem láttam, de ezt a filmet érdemes bizonyos időközönként elővenni. Hasonlót sem lehet látni, ilyen minőséggel, ehhez foghatótan összerakott gengszterfilmet soha. Nem hiába mérföldkő a filmtörténelembe. A zseniális szó nem fejezi ki amit k... Több

2015.06.17 Dodi

Egy igazi klasszikus, kiváló színészekkel, kiváló rendezéssel és forgatókönyvvel! Tökéletes!

2019.03.26 MidoD7

Ezt a filmet nem mondhatnám, hogy túlzottan vártam, de azért egynek megjárta. Több váratlan fordulatot vártam benne, annál nagyobb volt a meglepetés, amikor felcsendült a film vége... kár érte.

2015.02.09 Milanman

A filmtörténelem 10 legfontosabb, legjobb filmjének egyike. Talán ennél több nem is kell. Megkerülhetetlen mestermű, az amerikai filmgyártás csúcsterméke.

2021.04.28 stewie_griffin_2005

Zseniális film, nem véletlenül mondják minden idők egyik legjobb filmjének. Magával ragadó a története, és ez a sötét beállítás is illik hozzá. 10/10. Kár, hogy Marlon Brando csak ebben a részben szerepelt.

2017.04.18 bgnz367

Ez már szinte tökéletes. Mentes mindenféle sallangtól és nagyon eredeti tud maradni. Nem véletlenül igazi klasszikussá nőtte ki magát. Nagyon szerettem minden egyes karakterét.

2018.03.13 hackerjulcsi

Kultuszfilm, oké. Nekem annyira nem jött be, mint amennyire kíváncsi voltam rá. Kicsit többet, nagyobbat vártam. Viszont a színészi alakítás szeniális, a halott lófejet mint a megfélemlítés szimbólumát pedig nem lehet azóta sem kitörölni a szimbólumrendszerből.

2015.02.01 Bizsu82

A legjobb maffiafilm, kiváló színészekkel, mindenkinek ajánlom, kötelező film! :) A maffia világát reálisan, keményen mutatja be, ahol egyedi törvények uralkodnak.

2017.01.27 Csillagpor

Tényleg egy tipikus és klasszikus maffiafőnökös úgymond bűnös élvezet film ez amit egyszerűen nem lehet kihagyni. Még aki ezt a kicsit lassabb hangvételű filmeket nem is kedveli annak is garantáltan tetszeni fog. Én is így jártam vele. Nemrég néztem meg és abszolút nem bántam meg.

2021.03.27 moviemafia

Az alvilág filmek koronázatlan királya

A keresztapa trilógia mára már bőven a legismertebb, mindenki által kedvelt filmek közé tartozik, így nem is akarok róla sokat beszélni. Kötelező darab mindenki számára, még azoknak is, akik nem kifejezetten vannak oda a "régimódi" filmekért. Nyilván lassabb a játékmenete, mint a mai pörgős akciófilmeknek, de szerintem ezért is olyan élvezetes. A Keresztapa egy teljesen más világba varázsol el bennünket, ami meglehetősen élethűen mutatja be a klasszikus alvilági lét rejtelmeit, annak pozitív és negatív jellemzőit egyaránt.