Janeane Garofalo

Két angyal, Loki és Bartleby talál egy kiskaput, amivel visszajuthatnának a Mennybe, azonban ezt csak az emberiség pusztulásának árán tehetnék meg. Jay, Néma Bob, Bethany és Rufus összefognak, hogy megakadályozzák a száműzött angyalok… Több

Rendező: Kevin Smith
Író: Kevin Smith
Premier (HU): 2000.09.20.

2024.02.10 hátadlegyenelöl

Egyik kedvencem Kevin Smith-től. Eléggé fasza a sztorija. Egy misét megér mindenféleképpen.

2018.06.18 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Félre a beidegződésekkel!

Szeretem Kevin Smith filmjeit, az eddig látottak mind tetszettek, így adtam esélyt a Dogmának is, amely kimondva- kimondatlanul is egy vallási szatíra. Egy ilyen filmet megcsinálni nem kis bátorság, főleg Amerikában, amelynek minden egyes szegletében... Teljes kritika

2022.03.11 JRD

Valláskritika humornak álcázva...

Imádom ezt a filmet. Jó szereplők, jó karakterek, kissé abszurd humor és kritika. Amikor megnéztem, nem az járt a fejemben, hogy milyen jól szórakoztam, hanem az, hogy mennyi kérdést vetett fel bennem. A film egy humorba ágyazott valláskritika, kritika... tükröt mutat a dogmatikus, szinte kövült felekezeteknek, vallásoknak. De nehézkesnek tűnő kérdéseket feszegetve mégis olyan könnyedséggel teszi azt, hogy nem lehet rajta nem jól szórakozni. Dogmatikusan ki merem jelenteni, hogy nézd meg! Filmre fel, és jó szórakozást!

2018.12.16 mamiéstöti2

Sok jelenet emlékezetes marad ebből a filmből, de a folytatás sokkal jobbra sikeredett. Egyszer nézhető.

Zavaros és érthetetlen. Sem humor, sem más jelenet nem tudja feldobni ezt a mozit. Ennyire tudtam értékelni, és írni sem igen tudok mit. Gyenge és unalmas. Halovány két csillag.

Ben Affleck és Matt Damon 6. közös filmje. Szerző: dulkap

A film DVD kiadásán Kevin Smith elmondta, hogy Linda Fiorentinoval igen nehéz volt együtt dolgozni, és megbánta, hogy neki adta a szerepet Janeane Garofalo helyett.Szerző: hp

Kevin Smith megpróbálta meggyőzni Robert Rodriguezt, hogy rendezze meg a filmet. Bár Rodrigueznek tetszett a forgatókönyv, úgy látta, ez egy nagyon személyes történet, és végül sikerült meggyőzni Smith-t, hogy maga rendezze meg a Dogmát. Szerző: hp

Kevin Smith még a Shop-stop (1994) előtt írta meg a Doga forgatókönyvét, de várni akart vele addig, amíg adott lesz a technikai háttér a film speciális effektjeihez.Szerző: hp

(2015. 11. 09.)
Azt semmiképpen nem mondanám, hogy a Dogma félresikerült alkotás lenne, de éppen saját rendezője gátolja meg abban, hogy kiteljesedjen. Több