Ideje volt, hogy valami jó hírt is kapjunk a Pókverzumról azokután, hogy a Sony kénytelen volt elhalasztani a Morbius és a Venom 2 premierjét.
Az Irány a Pókverzum kritikai és közönségsikere után nem volt kérdés, hogy elkészüljön a folytatás, noha a premierdátum jó ideig váratott magára. A második rész egyik fő animátora, Nick Kondo azonban egy Twitter bejegyzésben elhintette, hogy megkezdődtek a projekt munkálatai.
First day on the job! pic.twitter.com/qfqcCAi9wF
— Nick Kondo 近藤 (@NickTyson) June 8, 2020
“Első nap a melóban!” - írja meglehetősen Kondo, a rövid videón pedig meg is jelenik a 2022-es év. A kialakult helyzetet megelőzően az Irány a Pókverzum 2 valóban 2022. áprilisában került volna a mozikba, úgy tűnik azonban, hogy a koronavírus-járvány kevésbé húzta keresztül a készítők számításait, így jó eséllyel még 2022. októberében debütálhat az animációs.
A projekt élére ezúttal Joaquim Dos Santos került, aki korábban többek között az Az utolsó léghajlító, G.I. Joe: Resolute animációs filmsorozatok munkálataiban vett részt.
Úgy tűnik, hogy egyszer minden szuperhőst utolér a végzete. Miután közös erővel Homokembernek, Doctor Octopusnak, Electronak, Kravennek és a Keselyűnek sikerült legyőzniük Peter Parkert, alighanem minden remény elveszhetett az emberiség számára. Szerencsére azonban itt van nekünk Miles Morales, akit szintén megcsípett egy génmódosított pók, és aki újból felveszi a harcot a bűnözéssel szemben. Ráadásul van néhány újabb trükk, na meg képesség is a tarsolyában.