A Netflix élen jár abban, hogy történelmi eseményeket és személyeket az általánosan elfogadottaktól akár gyökeresen eltérő módon mutasson be. Ennek ékes példája a most bemutatott Kleopátra, Egyiptom királynője is. A félig dokumentumfilm, félig dráma minisorozatot szét is szedték a kritikusok, de a nézők is.

A sorozat már a megjelenése előtt évekkel is képes volt botrányt kelteni. Amikor néhány évvel ezelőtt először lehetett hallani a sorozat ötletéről, a készítők még Gal Gadot színésznőt képzelték el a címszerepben. Ez a színésznő izraeli származása miatt máris indulatokat váltott ki és sokan követelték, hogy Kleopátra szerepét egy valóban egyiptomi, de legalábbis afrikai származású színésznő játssza el.

Gal Gadot végül nem kapta meg a szerepet, helyette Adele Jamest láthatjuk benne, ami szintén komoly vitákat gerjesztett az első előzetes bemutatása után. Sokan ugyanis meghökkenve vették tudomásul, hogy a Netflix sorozata az egyébként görög-makedón származású uralkodónőt színesbőrűként ábrázolják.

A bemutatóra végül tegnap került sor és a kritikusok azonnal darabjaira szedték szét az egész sorozatot. Azon túl, hogy mindenki levette róla a keresztvizet, abban a nagy többség egyetért, hogy a sorozat kevés pozitívumainak egyike pont Adele James játéka. De csak az övé, a többi színész már mindenki szerint mélyen alulteljesít benne.

Emellett sokan említették meg, hogy a történelmi pontatlanságokkal teli epizódok ráadásul zagyva forgatókönyvet kaptak, így az események is nehezen követhetők. Hozzáteszik azt is, hogy amikor két karakter között épp valami drámai dolog történne, rendszeresen megszakítják a cselekményt a narrátorok és szakértők.

Azt is sokan szóvá teszik, hogy a sorozat túlságosan is Kleopátra szerelmi életére koncentrál, Egyiptom akkori viszonyairól alig lehet megtudni belőle valamit, sok esetben úgy állítják be az uralkodónő tetteit, mintha azok mindig csak a férfiak elcsábítását céloznák.

Volt olyan kritikus, aki szerint az egész sorozat súlyos identitászavarban szenved. Dokumentumfilmnek túl szappanopera, szappanoperának pedig túl dokumentarista. Így sem egyik, sem másik műfaj rajongóinak nem tud megfelelő szórakoztatást nyújtani.

A Kleopátra: Egyiptom királynője itt, a Mafabon sem váltotta meg a világot. Ezt jól mutatja az 51 százalékos tetszési indexe is.