Közösség

Vélemény:

 

76 Az élet habzsolva jó

(2013)

Az élet habzsolva jó

 
ArpiHajdu és Réci   2017.10.23 16:44
0

Én nagyon szerettem a The Spectacular Now-t, már csak a két főszereplő miatt is, akik sokkal hitelesebbek szerelmes párként, mint ellenségként (mint a Beavatottban). Ahogy mondani szokták: nagyon helyesek együtt :) A sztori amúgy semmi olyat nem ad, amit már nem láthattunk volna: Van egy lány, aki igazi szürke kisegér, na és egy jópofa srác, aki páratlan humorával és az élethez való laza hozzáállásával vesz le minden csajt a lábáról. Persze már a legeslegelejétől érezhető, hogy ezzel a lazasággal leplezni próbál valamit, majd aztán kissé felületesen érinti is a film a problémát Sutterről és a hamis (vagy inkább nem létező) apa képéről. A Sutter anyját alakító Jennifer Jason Leigh-t pont egy hasonló tini életérzést bemutató filmben, a Változó világban láttam először. Na és Brie Larson is feltűnik egy mellékszerepben...Ki sejtette még akkor, hogy hamarosan Oscar-díjas színésznőként köszönthetjük? A történet tehát átlagos, de a karakterek és a hangulata mindenképpen átlagon felüli. Mostanában nagyon ráállt a filmipar a tinédzserekre és az ő problémáikra, de annyi sablonos mű létezik ebben a kategóriában, hogy öröm ha néha olyan kivétellel találkozunk, mint ez a film.