Közösség

Vélemény:

 

78 Leány gyöngy fülbevalóval

(2003)

Vizsga előtt nem ajánlott

 
Attila G.   2019.06.21 19:26
0

Annak idején egy vizsgaidőszak alatt láttam ezt a filmet. Talán meglepő, de akkoriban szokásommá vált, hogy a vizsgák előtti estén megnéztem moziban általában egy horror filmet, esetleg egy szenvedélyesnek vélt filmet. Jól lezsibbasztottak; talán furcsa mód jól kialudtam magam utánuk, és másnap nyugodtan mentem vizsgázni. Általában be is vált ez a taktika, amikor horrort néztem, sikerült a másnapi vizsgám, valamikor egész jól. Hát ezzel a filmmel befürödtem, nem kicsit. Egy Számelmélet II. - vagy hasonló nevű - vizsga előtti este néztem meg. Jó és jófej volt a tanár, szerettem a tantárgyat, készültem rá. S úgy döntöttem, hogy előtte való este ezúttal egy szenvedélyesnek vélt filmet akarok megnézni. Valamilyen megmagyarázhatatlan okból az Eredendő bűn című film jutott róla eszembe, ami igazából tetszett - azt reméltem, hogy a Leány is legalább ilyen jó lesz. Hááát... Szenvedélyességet vártam, ehelyett szenvedés volt nagyjából az egész film. Scarlett Johanssont igazából megszerettem már az Elveszett jelentés című film megnézése alatt. S a "Leány"-ban is tűrhető volt. Colin Firth viszont valahogy azóta unszimpatikus, amióta az első filmben megláttam. S szerintem az ő pipogyasága húzta le a filmet, és Scarlett Johanssont is. Másnap olyan egyest kaptam, mint a huzat; amit később minimum 3-asra sikerült kijavítani. Egy hatalmas csalódás volt ez a film. Szenvedélyes helyett inkább volt kicsit "plöttyedt". Egyedül Scarlett Johansson miatt adok rá 2 csillagot.