Közösség

Vélemény:

 

79 Everest

(2015)

Everest

 
rbernadett   2015.10.05 22:43
0

Kicsit többet vártam. Nem tudom, hogy mennyiben és miben, de nem úgy jöttem ki a moziból, hogy "na ez aztán!". Félreértés ne essék, nem bánom, hogy nem volt tele hatásvadász jelenetekkel, még ha én szeretem is őket, csak valahogy nem tudtam a szereplőkkel annyira azonosulni, valószínűleg amiatt, mert egész egyszerűen keveset tudtunk meg róluk. A film túlságosan a mászásra és annak nehézségeire koncentrál, de elfelejti alaposan bemutatni nekünk a szereplőket, talán részben azért, mert - nem is titkoltan - a készítők egy kicsit megváltoztatták a történteket és egy-két szereplőt nem olyan körülmények között tüntettek fel, ahogy az valóban cselekedett. Megismerjük azonban a mászással járó nehézségeket, a hegy részeit és az esetleges mászás során fellépő betegségeket, de nem tudjuk meg, hogy mi motiválja ezeket az embereket arra, hogy az életük kockáztatása árán megmásszanak egy hegyet, olyan körülmények között, amit abszolút nem élveznek. Szóval bár potenciál lett volna a filmben, sajnos nem éltek vele eléggé.