Közösség

Vélemény:

 

80 Orvlövész

(2007)

Egyedül a világ ellen

 
hemish   2023.12.17 09:36
0

A sok manapság készülő elcseszett film és sorozat után kedvem támadt valami régimódira. Régi színészekkel, régimódi cselekményvezetéssel. Nagyon szépen fotózott film, és nekem nagyon bejön ez a kissé lassabb kibontakozás. Az összeesküvős, exkatonás sztorikat amúgy is bírom. Mark Wahlbergnek nagyon jól áll ez a szerep. Az is kifejezetten tetszett, hogy a szexelős jelenetet kihagyták a sztoriból. Végig fenntartottam a figyelmem, és logikusnak találtam a döntési láncot és a szereplők cselekedeteit. Danny Glover pedig egyszerűen elképesztő volt a korrupt, hatalommániás, elvtelen ezredes szerepében. Jó volt a casting, mellékszereplőkre is jó karaktereket választottak. Michael Pena és Kate Mara a Marsiban is együtt játszottak, csak akkor Matt Damon volt a főszereplő. Abban is bírtam őket. Nem tekertem bele, nem akartam túljutni a szekunder szégyent okozó jeleneteken, mert nem volt ilyen. Nyilván kevéssé hihető a sztori, hogy 1 ember legyilkolássza ennyi kiképzett fegyveres testület tagját, de valahogy ezt elnézem ennek a filmnek. A lezárást is megkaptam, a bűnösök meglakoltak. Végül is, ezért nézünk filmeket, nem?