Közösség

Vélemény:

 

64 Fehér isten

(2014)

Fehér isten

 
Timejja   2015.05.04 21:55
0

Nem szeretem a magyar filmeket, de ennél a film nézése közben eszembe sem jutott, hogy "már megint a ma megszokott magyar minőség". Sőt. Örülök, hogy legalább néhány rendező próbál visszatérni a minőségi filmrendezéshez. Maga a film az ember egyik legdurvább, elnyomott rémálmát váltja valóra: mi történne, ha az ember legjobb barátjának tartott kutya hirtelen ellen fordulna, és az őt ért sérelmekért (jogosan) bosszút állna. Ebből a szempontból nekem Hitchcock Madarak című filmjét juttatta eszembe, de itt még fájdalmasabb volt a szembesülés azzal, hogy az ember csak magának köszönheti, hogy még egy szeretető lény is ellene fordul. A történet nagyon jó, egy pillanat alatt nem unatkoztam, én inkább feszültnek nevezném a film hangulatát, de ezért is köti le úgy az embert. A színészek munkájával azonban én sem vagyok elégedett, a kislány hangja engem nagyon irritált, néha nem is értettem mit makog. A kutyák viszont hihetetlenül jók (és ijesztőek) voltak, nagyon örültem neki, hogy a forgatás után mindet örökbe fogadták.