Közösség

Vélemény:

 

77 A szépség és a szörnyeteg

(2017)

A szépség és a szörnyeteg

 
erare Nézhetetlen  2017.08.16 21:24
0

Rövid kis életem egyik legborzalmasabb élménye volt ez a film. Igaz, hogy nem vártam valami nagyon nagy és lélekemelő alkotásra, de ennek a filmnek már az első mozzanata is megmerevített, és azt a bizonyos furcsa görcsbe rándult grimaszt hívta elő az arcomra, ami valóban csak nagyon ritkán kerül a tükörképemre. És a Harry Potteres csaj sem csinálta jól! Te jó ég, de mennyire nem játszott jól! Utálta ezt a szerepet, a maga édességes hazug és mű mivoltával együtt - ordított Emma Watsonról, hogy mennyire nem ért egyet az egész karakterrel és a film üzenetével! És ez a barokk környezet! - hát, kérem, mi a fenének? És azok a musicalbe illő dalok csak elnyújtották a filmet - és az én szenvedésemet. Át is ugrottam ezeket a részeket. Nem bírta a fülem. Közben pedig arra gondoltam, milyen szép is ez a történet valójában, hogy mennyire igaz mondanivalója van! És hogy ezt mennyire elfuserálták! Nem kellett volna, de tényleg nem kellett volna feltuningolni és lenyomni a mozinéző torkán. Csak hányás és fuldoklás lett a vége.