Közösség

Vélemény:

 

60 Mezsgye

(2006)

Mezsgye

 
moov18   2016.02.05 17:22
0

Az alapanyag nem volt rossz, nyilván, hiszen egy igazán sikeres, japán horror adta a hátterét. Azonban nem pipálhatjuk ki az amerikaiaknak, ahhoz túl semmilyen lett. Sok helyen olvastam, hogy milyen félelmetes, életteli kis horror ez, hát nem tudom. Akkor az illető vagy nem látott belőle sokat, vagy jót. Mindenesetre ezt a baklövést már nem nézhetjük el nekik. Az indítás az erősre sikerült a film többi részéhez képest, azt is gondolhattuk, hogy talán valami jóféle lesz, de a cselekmény előrehaladásával be kellett látni, hogy tévhit volt ezt feltételezni. Fokozatosan gyengül a film a történet szempontjából, a karakterek erősen fakulnak, így a végére egy rendszertelen marhaság lesz belőle. Egyszer meglehet nézni, de senki se egy nehezen légzős, feszült légkörű horrorral számoljon. Ha nagyon őszinte szeretnék lenni, akkor a 90 percből az izgalmas jelenetek számát nagyjából úgy 15-20 percre becsülném. Ugye milyen kevés? Azért az irományomból remélem kisejlik, hogy aki izgalmas filmet akar nézni, annak nem a Mezsgye lesz a jó választás. Nem tartja szinten a figyelmet, könnyen elkalandozik mellette az ember, szóval tessék óvatosnak lenni vele! Innentől kezdve indokolt, hogy miért nem láttam a többi részét...