Közösség

Vélemény:

 

81 A sebezhetetlen

(2000)

A sebezhetetlen

 
HercegPeter   2018.08.23 10:14
1

Az Összetörve miatt néztem újra, hogy a közelgő közös folytatásra, a Glass-ra képben legyek mindennel és azt kell mondanom, hogy az a film nem lett olyan jó, mint ez. De azért várom az új filmet, jó előérzetem van vele kapcsolatban. Nem egy klasszikus értelemben vett szuperhős filmről van szó, bár a vége már arra hajaz. Ma ezt a filmet már nehezebb lenne eladni, mert itt inkább a történet a lényeg és sokkal kevesebb benne az akció. A mai nézők pedig a látványt szeretik, mert nem akarnak gondolkodó filmeket nézni. Bruce Willis itt még tudott minőségi mozikat produkálni, ami manapság már egyre kevésbé jellemző rá. Ahogy M. Night Shyamalan filmjei is gyengülnek mostanában. Egy igazi kétszereplős alkotás, a jó a rossz ellen. Nincs túlbonyolítva, de azért figyelni kell. A végén a csattanó is olyan, amilyet sokan szeretnének a filmjeikbe betenni, de csak nagyon ritkán sikerül. A zene is említésre méltó. A film nem kapkod, elég lassan halad, ennek ellenére mégsem válik unalmassá vagy lapossá. A folytatás szerintem furcsa lesz, hiszen egy gondolkodós, értelmes filmet kevernek össze egy izgalmasabb thriller-rel. Kíváncsi vagyok, hogy fog együttműködni a két film.