Közösség

Vélemény:

 

60 A sivatagon át

(2014)

Homoki unalom

 
Ahoj poplacsek   2023.05.30 00:08
0

A filmet a 60%-áig láttam, lehet, hogy holnap még adok esélyt a befejezésnek. Qatar Film Foundation és hasonló címkék tűnnek fel az elején, na, mondom, akkor most adunk magunknak az arab kultúrából. Nem sikerült nagyon a megmerítkezés, legalábbis engem nem ragadott magával az alkotás. Csupa férfi színész játszik, nyilván a komoly színészkedés férfimunka, akartak nőket is szerepeltetni, de akkor ugye ki főzött volna a stábra. Mennek ide-oda a homokban, néha célba lőnek, mondogatják egymásnak, hogy szálemalejkum meg insallah, aztán amikor (1916, háború van) valami kanyonos részen előző napi friss nyomokat találnak, akkor nekiállnak a sziklák közötti völgyben védtelenül kolbászolni, és aztán nagy a csodálkozás, amikor jön a baj. Innen már kb. látom, hogy mi lesz a vége, azért is állítottam meg. Menet közben olyan épületes bölcsességek hangzanak el, mint „emlékezz, mit mondott apánk, az erősek legyőzik a gyengéket”. Nem semmi agytröszt volt az öreg, remélem, sok ilyen okos gondolatát lejegyezték.