Közösség

Vélemény:

 

85 Könyörtelenek

(2003)

Könyörtelenek

 
dailyfilmsan   2019.02.28 12:01
0

Újabb svéd gyöngyszem. Egyre inkább húzok a skandináv országok filmjei felé mivel ez is annyira életszagú volt hogy irigykedve állhatna sorba tanácsokért Hollywood. A diákévek nehézsége az, hogy a gyerek a legkegyetlenebb megnyilvánulása az embernek. Persze csak a saját közegében szedi az áldozatait leginkább súlycsoportja alattiakat. Nincs olyan iskola ahol ne lenne ebből probléma még ma is történnek ilyenek ,de ma más inkább az internetes Cyberbulling a menő és nem az olyan "csínyek" amiket a film mutat be. Megdöbbentő és elgondolkodtató az amit látunk a filmkockákon. Nekem nagyon tetszett a film lehet mert fél életem kollégiumban töltöttem és tudtam párhuzamot vonni a film és a valóság között. Mégis ajánlom mindenkinek mert ezzel a filmmel felszínre kerülnek olyan érzelmek amik elgondolkodtatnak bennünket arról, hogy mi is megkeseríthettük valakinek az életét egy amúgy is sebezhető tinédzser állapotban, mégha az akkor nem is tűnt bántónak és itt csak szavakról van szó. A film viszont tettekben közli inkább felénk mondanivalóját nyomatékosítva arról hogy sehogy sem lehet jó az ha valaki igazságtalanul és meggondolatlanul cselekszik/mond valamit.