KCintia

Willem Dafoe

Togo, a szánhúzó kutya káprázatos története, aki 1925-ben egy versenyen bebizonyította rátermettségét és hűségét gazdájának.

(csd)

Rendező: Ericson Core
Forgatókönyvíró: Tom Flynn
Premier: 2019.12.20. | Disney+ (2022.06.14.) | Netflix (2022.10.06.)

2024.04.15 Filmbarát73

Mit is mondhatnék... Hát nagyon nem egy bohóckategóriájú film, az már szent!!! :) Akik állatbarátok, kutyaszeretők és ráadásul vevők egy igaz sztorira, azok mindenképpen desszertként fogják habzsolni ezt a lenyűgöző és egyben megható történetet!

2020.01.02 Caravaggio1978

Gyönyörű történet,másképp nem lehet leírni

hatalmas film,én még azon csodálkozom nem írt róla senki,igaz én elég korán fértem hozzá,Gyönyörű látványvilág. nem is írok többet,mindenkinek ajánlom,a színészek is csodálatos alakításokat adnak nekünk. Természetesen zsepit készítsetek magatok mellé.... :)

2024.02.17 Dorkateo

Hős kutyák és emberek az alaszkai fagyban

Ez a film Togónak, a szánhúzó kutyának állít emléket, aki 425 km-en át vezette a fogatot 40-50 fokos decemberi fagyban, hogy a gyerekek megkapják a torokgyík elleni szérumot, mert ez a betegség 1925-ben még egyet jelentett a halállal, főleg az indián... Teljes kritika

2022.04.14 KCintia

Togo, a hős!

Felemelő és megindító volt ez a film egy kutya szeretetéről és kitartásáról. Gyönyörű helyszín és csodás állatok. Véleményem szerint a legszebb kutyák és a legkedveltebbek nekem, így pláne érdekelt a film. Togo kiskorába nagyon pimasz volt, és konok, a gazdája kétszer is elajándékozta, de a kutya mindig visszatért hozzá. Nyilván idővel kiderült, hogy a kis csintalan kutya egy vezér, és megtesz egy hihetetlen utat... hozzánőtt a gazdája szívéhez, és együtt vehetünk részt velük az úton. Szerettem ezt a filmet.

2020.08.03 elekm90

Aranyos kis Disney-film, amelyben nincs egy negatív szereplő sem, mindenki közösen küzd egy nemes célért. Néha kicsit hatásvadász, bár tény, hogy drámaként el is éri a kívánt hatást. Ami bántotta a szemem az a CGI volt, helyenként szerintem nagyon túlzásba vitték (pl. átkelés a befagyott tavon).

Balto kutya történetét az azonos című rajzfilmsorozatban dolgozták fel a 90-es években.Szerző: Dorkateo

A filmben nem túloznak, a viharos körülmények közt sokszor tényleg kénytelenek voltak a vezérkutyára bízni magukat a hajtók.Szerző: Dorkateo

A filmben szereplő kutya Togo leszármazottja, 16. generáció. A vérvonalat külön husky fajtaként jegyzik: Seppala Siberian Sleddog.Szerző: Dorkateo

Togo jellemével és fiatalkorával kapcsolatban élethű a produkció. Togo 8 hónaposan az első edzésén 75 mérföldet, vagyis több mint 100 km-t futott, és azonnal vezérszerepre tört a leggyorsabb lévén.Szerző: Dorkateo

A szérumfutás nevű akciót első alkalommal 16 fogat hajtotta végre, rengeteg kutyával.Szerző: Dorkateo

Értékelés: 9.3/10
(2020. 06. 25.)
Nagybetűs családi kalandfilm
A Togo számomra bebizonyítja azt, hogy sikerül e műfajban tartósan helyt állnia, hisz azon túl, hogy a valós történet ismerete hatalmasat dob az összképen, olyan megrendítő és igaz barátsággal bemutatott életutat jár be a film Togo szemszögéből, melyre ritkán van példa a családi kalandfilmek közt. Több
Gentleman Jack
Dopesick