Advertisement
Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Foglyok

Lonka   2020. 03. 04.

A történet leírás ellenére izgalmas és mindvégig feszültséget hordozó film, csak ajánlani tudom.

indingo   2019. 12. 28.

Azt kell, hogy mondjam, hogy Deák Kristóf (ismét) zseniálisat alkotott. A Foglyok az első nagyjátékfilmje, de ez nem látszódik a produktumon. Elképesztően profi munka. A történet végig leköti az ember figyelmét, pedig már láttunk jó pár filmet a témában, ráadásul a történet nagy része egy zárt szobában játszódik. Ami pedig a szobán kívüli a hűen mutatja Budapestet. A szereplőgárda profi és kamera mozgások is mesteriek.

Berto49   2019. 12. 29.

Megint jönnek, kopogtatnak...

Nem a Szamos menti kurta kocsma, hanem egy pesti bérház egyik lakásának az ajtaján, 1951 júniusának első napjaiban. ÁVÓ-sok szállják meg a lakást, egérfogót alakítanak ki, bejönni lehet, kimenni nem. A testület tagjai bizonyára gyorstalpalón szerezték meg a minősítésüket, mert a lakás tágabb környezetét nem vizslatták át. Nagyon sok szereplője van, a karakterek egyénítése elmaradt. A film hangja katasztrofális. Pedig fejhallgatót használva néztem, de a suttogások érthetősége minimális. Bezzeg a filmen végighúzódó klimpírozó zenei kíséret elnyomja a suttogva előadott dialógusokat, de nem is baj, mert úgyse lehetett érteni. Három javaslatom lenne, de egyik se megoldható; a színészeket beszédt... több»

Szilonka   2020. 01. 31.

Érdekes film volt és örülök, hogy már mi is tudunk már ilyen filmeket csinálni.

TomÁcs   2019. 12. 29.

Már a film plakátja is mestermunka. Nagyon jól felépített a története, én egy cseppet sem unatkoztam. Egy kínos témához nyúl, mégis van benne humor is.

Fekete Ernő
Sodró Eliza
Deák Kristóf
Csillag Mano
Szandtner Zsófi

Megszívlelendő tanulságokból – a diktatúra azt is megtöri, aki kiszolgálja – nincs hiány, és az is üdvözlendő, hogy Deák Kristóf nem a tragikumról, hanem a kiállását, a becsületét meglelő emberről mesél a sötét történelmi időkben. Jelentős erényként viszont csak az impozáns színészgárdát tudja felmutatni. több»

A kemény téma – a rákosista diktatúra elnyomása – ellenére a Foglyok tele van humorral, de ezen nem is csodálkozunk, a kommunizmus abszurditását talán e nélkül nem is lehetne megjeleníteni. A néző nevet, pedig talán több oka lenne a felháborodásra és a sírásra. Azért azt mindenképpen tegyük hozzá: a humor nem veszi el az élét a történetnek, így és ezzel együtt lesz végtelenül szerethető Deák Kristóf filmje. több»

Ígéretes, jóféle munka ez a film, fogást nemigen találunk rajta. több»