szanko

Schell Judit
Varga Mária
Máté Gábor

A 18 éves Dávid az Imromptu nevű zenei formáció énekese. A banda épp egy nívós versenyen szeretné megmérettetni magát, amikor a srác gyanítani kezdi, hogy a korosodó karmester szemet vetett a kamaszkorú csellistára. Dávid próbál utánajárni a történteknek, de a kutakodást érzelmi akadályok… Több

Rendező: Nagy Zoltán
Forgatókönyvíró: Nagy Zoltán, Horváth János Antal
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2019.11.14. | Telekom TVGO (2020.11.16.) | HBO Max (2023.06.02.)
Forgalmazó: Vertigo

2022.05.07 Fikatours_blogger

A lecsó a megoldás mindenre

Nem tudok belekötni a filmbe. Parádés alakítások, remek operatőri munka, kiváló rendezés, valahogy mégsem tetszett annyira. Valószínű, a témája miatt is (ami ma minden csapból folyik), de lehet, hogy csak túl sok volt benne a zene.

2020.09.12 Crystaldeer

Érdekesnek találtam én is a témáját, azonban sajnos teljesen csalódás volt. Lehet, túl kevés volt a 12-es karika, és így nem akartak jobban belemenni. Pedig a színészek remekül játszottak. Mégis én is azon a véleményen vagyok, hogy a zenére jobban ös... Több

2021.01.08 Ildikó Bacskai

Csalódás volt a film, azt gondolom, a rendező mindent csak sejtetni akart, így viszont a cselekmény elég zavaros és érthetetlen. A színészek jók, a film hiteles lehetne, ha nem lenne ennyire agyonárnyalt az egész. Komoly téma, jó dráma is készülhetet... Több

2020.10.02 indingo

Érdekes filmnek indult, és mivel magyar, még izgalmasabbá tette a filmet. A vége nekem eléggé elvágott volt, mintha arra már nem maradt volna ötlet.

2021.01.09 szanko

Bátor volt a témaválasztás, tetszett, hogy visszafogott volt, és hogy csak utalások, sejtetések voltak. Bár néhol már talán kissé túlzásba is ment át ez a dolog, talán egy-két direktben kimondott mondat a dramaturgia szempontjából nem lett volna ros... Több

A film 8 799 350 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 8 318 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Szép csendben a Filmalap támogatásával készült. Szerző: hp

A film két színésze, Lengyel Benjámin és Antóci Dorottya a Szép csendben forgatásakor a Színház- és Filmművészeti Egyetemen folytatta a tanulmányait. Szerző: hp

A mindössze 13 éves Bognár Lulu első filmszerepre. Szerző: hp

A Szép csendben szkriptjét a „MyFirst Script” díjával tüntették ki Zágrábban. Szerző: hp

(2019. 11. 15.)
Magyar #metoo
Igyekvő film egy kétségkívül tehetséges rendezőtől, amely vitaindítónak még csak-csak elmegy, de annak, aminek Nagy szánta – a #metoo-t végre mélységében, ellentmondásaiban tárgyaló alkotásnak – aligha. Több

(2019. 12. 18.)
Virtuóz kakofónia
Nehéz volna tehát kijelenteni, hogy ez az alkotás rossz, elhibázott, hiszen ehhez meg kéne tudnunk állapítani, hogy pontosan mit is akart elérni, erről viszont legfeljebb erőtlen sejtéseink lehetnek. Több

Értékelés: 4.5/10
(2019. 11. 15.)
... különösen igaz ez a játékidő utolsó harmadára: az addig is igencsak ingatag cselekmény látványosan összeomlik, ami leginkább azért szomorú, mert ezekben a pillanatokban kellene a legnagyobbat ütnie. Több

(2019. 11. 20.)
Néma gyereknek az anyja se érti a szavát
Összegezvén. Nagy Zoltán bár merész témához nyúlt, és elsőfilmes rendezőként nem tett le egy rossz darabot az asztalra, mégis nagyon hiányzott a bátrabb megközelítés, valamint a belemenősebb szituációk sokasága a cselekmény egészéből. Több

(2019. 11. 20.)
A film a téma érzékeny bemutatásával, azzal, hogy nem tesz semmit sem egyértelművé, csak ellopott pillantásokkal, érintésekkel operál, arra kényszeríti a nézőt, hogy megpróbáljon nézőpontot váltani és arra gondoljon, hogy a környezetében akármikor áldozattá válhat valaki. Több
Doktor Murphy
2017