Ifj. Vidnyánszky Attila
Ifj. Vidnyánszky Attila
Seress Zoltán

A Blokád című film elsőként vállalkozik arra, hogy feltárja a rendszerváltás utáni Magyarország első nagy válságát, amely a taxisblokádként vonult be a történelembe. A tüntetés a drasztikusan megemelkedett benzinárak ellen a mai napig a kilencvenes évek egyik meghatározó eseménye.… Több

Rendező: Tősér Ádám
Forgatókönyvíró: Köbli Norbert
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2022.10.20. | Netflix (2023.03.22.) | Filmio (2023.06.29.)
Forgalmazó: InterCom

2024.02.06 Tímea Penk

Nem rossz.

2023.04.06 Dorkateo

Ott voltam a parlament előtt

Jó film lett a Blokád. Nyilván vitatkoznak rajta a politikai érdekek mentén gondolkodók, nyilván kritizálják a mélyebb összefüggéseket ismerő történészek, de nekünk, átlagembereknek ez egy befogadható, értéket adó film. A színészek kiválóak, a maszkmesterek is nagyszerűen helytálltak. A szerkezet nagyon jó, talán időnként évszámokat hiányoltam a jelenetekről, hogy a fiatalabbak is jobban értsék a történelmi időrendet. Még több kéne ilyen filmekből, ami minden generáció számára érthető és élvezhető, alapanyag van bőven.

2023.02.25 Bafam Nézhetetlen

Nem tetszett

Sajnálom.

2023.03.26 Klauka89

Meglepően jól sikerül a film. Seress Zoltán remekül alakította Antall Józsefet, nagyon átjött hogy mennyire emberibbek voltak akkoriban a politikusok, miniszterelnökök. Jó volt filmen látni a taxis blokád történetét, mivel 1990 októberében másfél éve... Több

2022.10.15 Emmersson

Talán hiteles lesz

Köbli Norbert személye kecsegtető. Egyik legjobb forgatókönyvírónknak tartom. (Értékelni kell, pedig még nem láthattam, ezért kap egy megelőlegezett 5-öst.)

A film 107 967 847 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 63 795 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben Antall József és Göncz Árpád beszédének háttere a valósághoz képest fordítva van bemutatva. Antall a parlamenti szobájában mondta el az adásba nem engedett beszédét, míg Göncz a tévéstúdióban nyilatkozott a taxisblokád alatt.Szerző: Davlev

A filmet nevezi Magyarország a 2023-as Oscarra. Szerző: indingo

A film története megtörtént eseményeken alapszik, amikor hatalmas társadalmi feszültség keletkezett Magyarországon 1990 októberében a drasztikusan megugrott benzinárak miatt.Szerző: csd

A film bepillantást enged Antall József miniszterlenök magánéletébe is.Szerző: csd

(2023. 06. 20.)
A politikus elsősorban hasznos
Míg Antall József hidegvérű vezetőnek, addig Göncz Árpád szerethető, de inkompetens bácsinak tűnik az idei magyar Oscar-nevezésből, mely minden igyekezet, korhű díszlet és átlagon felüli színészi teljesítmény ellenére érdektelen, hollywoodi kliséket mantrázó kurzusfilmmé válik. Több

(2022. 11. 02.)
Nem kúrták el
A Blokád a felszínen kurzusfilmnek tűnik, de a sorok közül kőkemény politikai kritikát olvashatunk ki, amely ha nem is maximális sikerrel, de kellően fogyasztható formában festi le a rendszerváltás kudarcát. Több

Értékelés: 4.5/10
(2023. 05. 11.)
Végre nekünk is van olyan maszkunk, ami miatt Gary Oldman Oscar-díjat nyert Churchillként! Ez nem sok jó, amit a Blokád című filmről el lehet mondani, de ennél többet sajnos nehéz találni benne. Több
Szigeti történetek
Kis fejsze