Blokád (2022)

Blokád

Ifj. Vidnyánszky Attila
Ifj. Vidnyánszky Attila
Seress Zoltán

CastleFan2   2022. 10. 26.

Csak ajánlani tudom! Amiben Köbli Norbert eddig részt vett, mind kiváló munka!

Emmersson   2022. 10. 15.

Talán hiteles lesz

Köbli Norbert személye kecsegtető. Egyik legjobb forgatókönyvírónknak tartom. (Értékelni kell, pedig még nem láthattam, ezért kap egy megelőlegezett 5-öst.)

Kiss   2022. 10. 21.

Bár remek alakításokat láthatun, szerintem ezt a filmet egyszerűen érdems fenntartásokkal fogadni, nem állítom, előfordulhatnak történelmi pontatlanságok pusztán amiatt, hogy a szereplőket megpróbálják heroizálni.

Peti   2022. 10. 20.

Remek film, érezhető, hogy a készítők egyszerűen mindent beleadtak, ami magyar filmeknél nagy ritkaság. Különösen tetszett az utómunka, ami nagyon jó hangulatot kölcsönzött az egésznek.

Zoltán396097   2022. 10. 22.

Nekem nagyon tetszett a film teljes egészében, a hangulata, amit a karakterektől, zenéktől és a képi világtól kapunk, az valami zseniális! Mindenkinek csak ajánlani tudom!

takandras   2022. 10. 23.

Szerintem jól sikerült a film. Felismerhetőek a személyek, és az események is jól követhetőek. Pápán láttam a filmet, és ezzel emlékeztem meg az 1956-os eseményekre. Köszönöm a készítőknek a munkájukat! GRATULÁLOK a filmhez. Ifj. Vidnyánszky Attilát ... több»

A film 97 859 537 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 57 176 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet nevezi Magyarország a 2023-as Oscarra.

(indingo )

A film története megtörtént eseményeken alapszik, amikor hatalmas társadalmi feszültség keletkezett Magyarországon 1990 októberében a drasztikusan megugrott benzinárak miatt.

(csd)

A film bepillantást enged Antall József miniszterlenök magánéletébe is.

(csd)

A Blokád az első olyan dráma, amely a kilencvenes évek rendszerváltás utáni legnagyobb horderejű híréről, a taxisblokádról készült.

(csd)

A film közel 1,5 milliárd forintos költségvetésből készült.

(csd)

A Blokád a felszínen kurzusfilmnek tűnik, de a sorok közül kőkemény politikai kritikát olvashatunk ki, amely ha nem is maximális sikerrel, de kellően fogyasztható formában festi le a rendszerváltás kudarcát. több»