Blokád

Blokád

2024.02.06 Tímea Penk

Nem rossz.

2023.04.06 Dorkateo

Ott voltam a parlament előtt

Jó film lett a Blokád. Nyilván vitatkoznak rajta a politikai érdekek mentén gondolkodók, nyilván kritizálják a mélyebb összefüggéseket ismerő történészek, de nekünk, átlagembereknek ez egy befogadható, értéket adó film. A színészek kiválóak, a maszkmesterek is nagyszerűen helytálltak. A szerkezet nagyon jó, talán időnként évszámokat hiányoltam a jelenetekről, hogy a fiatalabbak is jobban értsék a történelmi időrendet. Még több kéne ilyen filmekből, ami minden generáció számára érthető és élvezhető, alapanyag van bőven.

2023.02.25 Bafam Nézhetetlen

Nem tetszett

Sajnálom.

2023.03.26 Klauka89

Meglepően jól sikerül a film. Seress Zoltán remekül alakította Antall Józsefet, nagyon átjött hogy mennyire emberibbek voltak akkoriban a politikusok, miniszterelnökök. Jó volt filmen látni a taxis blokád történetét, mivel 1990 októberében másfél éve... Több

2022.10.15 Emmersson

Talán hiteles lesz

Köbli Norbert személye kecsegtető. Egyik legjobb forgatókönyvírónknak tartom. (Értékelni kell, pedig még nem láthattam, ezért kap egy megelőlegezett 5-öst.)

2023.03.05 stomachh

Egészen érdekes alkotás lett. A színészek jók, a maszkmesterek is remek munkát végeztek. Közönségfilm, tehát ne várjunk hatalmas mélyre ásást a történelemben, de a felszín alá enged egy kis bepillantást, hogy nem minden volt fehér és fekete. Árnyalja a bennünk kialakult képet a rendszerváltással kapcsolatban.

2023.03.29 Fikatours_blogger

Ez is egy nézőpont

Remek szereplőválasztás, kiváló jelmezek és igényesen felépített háttér. De, ami a legjobban tetszett, hogy a köztévé elnöke letilthatta a kormánypropagandát.

2023.02.27 Lóri Ádámcsik

Jól sikerült

Végre egy jó magyar politikai film. Jól láttatta, hogy mi is folyt a háttérben valójában. Mindig az egyedi érdekek diktálnak, és senkiben sem bízhatsz meg teljesen.

2023.08.21 De Matt

Fontosak az ilyen filmek

Nagyon jó, hogy kijött ez a film, egy olyan időszakról szól, amikor bizony igen törékeny és még új volt a demokrácia. A színészi teljesítmények jók, a történetet viszont jobban kidolgozhatták volna. Ennek ellenére nem rossz, sőt egészen élvezhető film.

2023.04.02 Diabolus

A rendszerváltás minden szépségével és nehézségével

Örülök, hogy kezdjük összeszedni magunkat filmgyártás terén. Nem az a száraz történelmi film, nem volt túltolva az akciójelenet és a romantikus szál sem. Nekem összességében tetszett, és nem az egynek elment film, hanem egy erős négy csillagos alkotás, ajánlom.

2022.10.23 takandras

Szerintem jól sikerült a film. Felismerhetőek a személyek, és az események is jól követhetőek. Pápán láttam a filmet, és ezzel emlékeztem meg az 1956-os eseményekre. Köszönöm a készítőknek a munkájukat! GRATULÁLOK a filmhez. Ifj. Vidnyánszky Attilát ... Több

2023.10.23 Kenez

Antall József emlékezete

A film dokumentált jellege szerintem kell a filmbe, mivel egyfajta hitelességet ad a megtörtént eseményeknek. Én azt éreztem a filmben, hogy persze van egy fő témája az 1993-as taxis blokád, de lényegében ez a szál sem olyan erős, vannak benne az 1956-os forradalomra visszautaló jelenetek és néhol olyan lényegtelennek éreztem benne pár jelentetet. Antall József (Seress Zoltán), mint főszereplő 2 szálon jelenik meg és igazán erős személyiségként mutatja be a film. A történet szépen lassan felépül és a vége igazán felemelő lesz, ami jót tesz a filmnek összeségében. Egyébként a film kitűnő összefoglalást ad az akkori gazdasági helyzetről, a magyar viszonyokhoz képest korhűen tudta ábrázolni a helyzetet. A film egyfajta emléket állít Magyarország első szabadon választott miniszterelnökének Antall Józsefnek a rövid idejű miniszterelnökségéről.

2023.05.03 ospir

Rántotta.

A 2022-es benzinmutyi alkalmára összedobták, hogy lásd a taxisokat a mai napig kivételként kezelik és 2022-re sem sikerült elszakadni az oroszoktól. Továbbá a film bemutatja, hogy Árpikának lehetősége lett volna, de inkább elárulta az egész országot. Antal fiáról is lehetne egy filmet pl. Luxusutazások és Dunakavics címmel.

2022.10.21 Kiss

Bár remek alakításokat láthatun, szerintem ezt a filmet egyszerűen érdems fenntartásokkal fogadni, nem állítom, előfordulhatnak történelmi pontatlanságok pusztán amiatt, hogy a szereplőket megpróbálják heroizálni.