Az ajtó (2012)

The Door

qwer   2020. 09. 07.

Kétség sem fér hozzá, hogy valamennyi színész remekül alakítja a karakterét, mégis hiányzik valami a filmből, s miután nem kaptam kielégítő választ arra, mit jelent az "ajtó", mi a szerepe az írónő és Emerenc életében, elolvastam Szabó Magda regényét... több»

Deku   2017. 07. 24.

Ismét csak magyar alkotás és nem ragadtatott el. Szabó Magda viszont kiváló volt. Közepes szint. Ennél még az is jobb lett volna ha nem csinálnak a készítők semmit. Nem tetszett.

T.Andras   2017. 04. 03.

Kiváló szereposztással és remek rendezéssel született meg Szabó Magda Az ajtó című regényének filmes adaptációja. Nagyon hűen követi a könyvben leírtakat. Bámulatosan jó film, az egyik legjobb a hazaiak közül.

Péter   2017. 02. 25.

Szabó Magda Az ajtó című műve alapján kézült magyar film az egyik legjobb, amire igazán büszkék lehetünk. Nekem nemcsak a regény, hanem az azt hűen bemutató film is nagy kedvencem.

Potoczkie   2016. 12. 30.

Szabó Magdától a kedvenc művem Az ajtó. A filmben különösen tetszett, hogy hűen követi a történetet. A karakterek külleme, jelleme is éppen olyan, mint ahogyan azt az írónő megálmodta. Nagyon szép magyar film.

babus1004   2015. 03. 29.

Jó adaptáció Szabó Magda regényéből. Egész jól sikerült visszaadni a könyvben leírt történetet. A szereposztást jól eltalálták. Tetszett a film.

Ildikó Szigeti   2020. 02. 29.

Igazán nagy színészek játszottak el, hús vér karaktereket. Eperjes Károly végre nem ripacskodott, egészen hitelesen hozta a rá osztott karaktert. A film tökéletes és felemelő. Nem értek egyett azzal a véleménnyel, hogy jobb lett volna ha nem is készü... több»

Szabó Magda írónő a Júlia utca 3-ban lakott, Emerenc pedig a 7. szám alatt. A házak ma is láthatók, és még vannak lakók, akik ismerték őket személyesen is. Azóta Verrasztó Gábor történész külön kötetet is szentelt Emerenc személyének, akit a valóságban Szőke Júliának hívtak.

(Dorkateo )

A filmet a Lotz Károly utcában forgatták, egy szép pasaréti villában. Szabó Magda lakhelye a közeli Júlia utcában volt.

(Dorkateo )

A jelenetben, melyben a sebész (Jiří Menzel) belép Tibor (Eperjes Károly) kórházi szobájába, cameoszerepben megjelenik a filmet rendező Szabó István is.

(qwer )

A 34. moszkvai filmszemlén, illetve egy ausztriai gálán is jelölést kapott.

(KaTuS55)

A film Szabó Magda azonos című regénye alapján készült.

(Szilonka )