Külön falka

Külön falka

Wild Roots

Horváth Zorka
Dietz Gusztáv

Tibor hét évet töltött a börtönben. Szabadulása után egy klub kidobójaként talál munkát, ám állandó pénzügyi problémái és lobbanékony természete miatt folyton zűrbe keveredik. A nagyszülőknél nevelkedő, időközben konok kiskamasszá lett lánya, Niki azonnal felkeresi apját, amint értesül… Több

Rendező: Kis Hajni
Forgatókönyvíró: Kis Hajni, Szántó Fanni
Ország: Magyarország, Szlovákia
Premier (HU): 2021.09.30. | Cinego (2022.03.01.) | Telekom TVGO (2022.04.04.) | HBO Max (2022.05.01.) | Filmio (2023.05.11.) | Netflix (2023.08.04.)
Forgalmazó: MoziNet

2024.01.19 Interfectorem Sabnock

Pedig néha el-elindult. De így sem rossz!

Pedig voltak jelek... De mégis valahogy nem lépte át a határait... Magyarok vagyunk, magyaros a filmgyártásunk, csak számunkra érthetőek a filmjeink. Kis Hajni megpróbálta megfogni a büdös nagy magyar valóságot, és néha sikerült, néha nem... Egy húsb... Teljes kritika

2021.10.27 belavagyok

Sallangmentes, életszagú történet. Sok mondanivalóval és elgondolkodtató történésekkel.

2023.08.15 szemtelen

Kapcsolat nélküli kapcsolat

Elfogultan, előítélettel nézem a magyar filmeket – miközben jól tudom, ez csak egy rossz hozzáállás –, de mégsem alaptalan, amikor tehetséges emberek helyett sorozatosan olyanok kapnak hatalmas összegeket filmekre, akik több szempontból érdemtelenek erre. Nos, ez egy remek ellenpélda, egy ígéretes rendező debütálása, ami egy nagyon jó munka lett. A történet kommersz apa-lánya kapcsolati dráma, amit szokatlan erővel és technikával naggyá tettek az alkotók. Meglepetés a kiváló (nem profik által játszott) színészi munka, a tökéletesen mozgó kamera, a szokatlan, pörgős vágás. Merészség volt a rendezőtől egy volt küzdősportolóra bízni a főszerepet, de Dietz Gusztáv és Horváth Zorka is kifogástalanul hozta a figurát, jelentősen hozzájárultak az eredményhez. A filmben vannak kérdőjeles kulcsfontosságú fordulatok, vitatható pillanatok, de Kis Hajni filmrendező bemutatkozása egyértelműen biztató, lendületes és magabiztos. A finálé inkább megindító, mintsem manipulatív, kifejezetten az apa-lánya által sikeresen kialakított és fenntartott kémia miatt.

2023.03.30 erahurka

Igazából a végéig nem nagyon tudtam a csávóval szimpatizálni. Gigatahó volt minden, amit csinált. Egyébként a nagyon ritka jó magyar filmek egyike.

2022.03.09 Lóri Ádámcsik

Jóó

Végre egy jó magyar film a palettán. Nagyon jól sikerült elkapni az életérzést, a fájdalmat, az élet nyers realitását. A két főszereplő tökéletes. Később akár egy folytatást is el tudnék képzelni a film végét látva. Ajánlom megnézésre!

A film 14 372 030 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 11 376 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film elnyerte az Art Mozi Egyesület filmdíját 2022-ben.Szerző: csd

A film a Vukovár Filmfesztiválon megkapta a legjobb filmnek járó díjat.Szerző: csd

A forgatás Budapesten zajlott.Szerző: csd

A szereplőválogatás során közel 1500 kislányt és 400 férfit hallgattak meg a főszerepekre.Szerző: csd

(2021. 10. 19.)
Édes álmok a panelházak árnyékában
Ami viszont biztos, hogy hamar eljön az az időszak, amikor a magyar női rendezőkről szólva – természetesen nem lebecsülve munkásságukat és tehetségüket – már nem csak Mészáros Márta vagy Enyedi Ildikó jut a nézők eszébe. Több

(2021. 09. 14.)
Családegyesíteni itthon is csak giccs nélkül érdemes
Kis Hajni első nagyjátékfilmje, a Külön falka a Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál East of the West című versenyprogramjában már bizonyított, szeptember 11-én pedig a hazai közönség is láthatta a Cinefest Miskolc Nemzetközi Filmfesztiválon, ahol ötperces vastaps kísérte a vetítést. Több

Ketten a világ ellen
A Külön falka kifejezetten szerethető, őszinte alkotás, amely szerencsés csillagzat alatt igazi sikerfilmmé is válhat. Remélhetőleg ez a rendhagyó apa-lánya történet képes lesz minél több nézőt a mozikba csábítani. Több

A kívülállóság diszkrét bája
Ugyanakkor elvitathatatlan, hogy Kis Hajni határozottan nagyobb erőbedobással és szívvel, lényegesen kevesebb mesterkéltséggel kreálta meg első nagyjátékfilmjét, mint ami a fentiekből adódna. És nehéz dilemma az is, hogy mennyire lehet egy debütáláson ennél nagyobb bátorságot számon kérni – de amikor ott szerepel még a mozik műsorán az aktuális mag... Több

(2021. 10. 06.)
Terápia egy mozijegy árán
Érzelmes és nagyon fontos darabról van szó, amit ha csak az néz meg, aki maga is családi traumákkal küzd, akkor a film már meg is szerezte azt a világhírnevet, amit megérdemel. Több
Hat hét
Memo