Külön falka

Wild Roots

2024.01.19 Interfectorem Sabnock

Pedig néha el-elindult. De így sem rossz!

Pedig voltak jelek... De mégis valahogy nem lépte át a határait... Magyarok vagyunk, magyaros a filmgyártásunk, csak számunkra érthetőek a filmjeink. Kis Hajni megpróbálta megfogni a büdös nagy magyar valóságot, és néha sikerült, néha nem... Egy húsb... Teljes kritika

2021.10.27 belavagyok

Sallangmentes, életszagú történet. Sok mondanivalóval és elgondolkodtató történésekkel.

2023.08.15 szemtelen

Kapcsolat nélküli kapcsolat

Elfogultan, előítélettel nézem a magyar filmeket – miközben jól tudom, ez csak egy rossz hozzáállás –, de mégsem alaptalan, amikor tehetséges emberek helyett sorozatosan olyanok kapnak hatalmas összegeket filmekre, akik több szempontból érdemtelenek erre. Nos, ez egy remek ellenpélda, egy ígéretes rendező debütálása, ami egy nagyon jó munka lett. A történet kommersz apa-lánya kapcsolati dráma, amit szokatlan erővel és technikával naggyá tettek az alkotók. Meglepetés a kiváló (nem profik által játszott) színészi munka, a tökéletesen mozgó kamera, a szokatlan, pörgős vágás. Merészség volt a rendezőtől egy volt küzdősportolóra bízni a főszerepet, de Dietz Gusztáv és Horváth Zorka is kifogástalanul hozta a figurát, jelentősen hozzájárultak az eredményhez. A filmben vannak kérdőjeles kulcsfontosságú fordulatok, vitatható pillanatok, de Kis Hajni filmrendező bemutatkozása egyértelműen biztató, lendületes és magabiztos. A finálé inkább megindító, mintsem manipulatív, kifejezetten az apa-lánya által sikeresen kialakított és fenntartott kémia miatt.

2023.03.30 erahurka

Igazából a végéig nem nagyon tudtam a csávóval szimpatizálni. Gigatahó volt minden, amit csinált. Egyébként a nagyon ritka jó magyar filmek egyike.

2022.03.09 Lóri Ádámcsik

Jóó

Végre egy jó magyar film a palettán. Nagyon jól sikerült elkapni az életérzést, a fájdalmat, az élet nyers realitását. A két főszereplő tökéletes. Később akár egy folytatást is el tudnék képzelni a film végét látva. Ajánlom megnézésre!

2022.10.01 Filmbarát73

Hoppá, ez a film egy igazi gyöngyszem a sok selejt között! A rendező jól tudta, hogy ezzel a történettel és ilyen szintű színészi alakítássokkal nem fog mellé lőni. Egyszerűen olyan magasra tette a mércét, amivel az érzelmeinkre olyan benyomást gya... Több

2023.08.01 Jocpappa

Egy jó magyar film, ami tényleg jó, nem csak azért, mert magyar. Sokat adott ez a film.

2023.03.24 Gábor390920

Családi egyesülés

Az alapszituáció az, hogy egy kislányt a nagyszülei nevelnek, mert az édesapja börtönviselt. De mi történik akkor, ha az erős személyiségű kislány meg szeretne ismerkedni az apjával? Mivel a kislánnyal láthatóan nem törődnek eleget a nagyszülei, így érthető, hogy lázad a szabályok ellen. Édesapja hasonló habitusú, bár kiderül, hogy egy halálos baleset miatt vesztette el a feleségét, és ezért volt börtönben. Ennek fényében még a lelkiismerete is mardossa, de ennek ellenére próbál jobb ember lenni. Vajon jó hatással lesz az édesapa a lányára, vagy még nagyobb fájdalmat okoz neki? Azt gondolom, hogy a film nagyon jól bemutatja a fokozatosan kibontakozó kapcsolatot apa és lánya között, valamint figyelembe veszi a múltbeli történéseket és azok következményeit.

2021.12.22 indingo

Hihetetlen, hogy Dietz úr játéka mennyire természetes. Nem csodálkozom, hogy a rendező mindenáron őt akarta. Nyers és kegyetlen történet.

2023.08.06 4EverAlfa

Behasított

Régen láttam ennyire jó magyar filmet. Ez nemzetközi szint! A sztori, az amatőr főszereplők…! Ők még hitelesebbé tették a történetet. Egy folytatást is megérne!

2021.10.01 petera050

Hihetetlenül jól megírt sztori ez, gyerekek. Nagyon szurkolok ennek a filmnek, hogy minél többen megnézzék majd.

2021.09.28 Pordán Tamás

Nézzétek meg a Külön falkát!

​Miért jó a film: ​​​Kis ​Hajni rendező és forgatókönyvíró első nagyjátékfilmje – szerintem – egy nagyon ígéretes és jó munka, pláne, ha hozzávesszük, hogy ez egy kezdő filmes első egész estés mozija, amely nagyon kicsi (inkubátor filmes) költségvetéssel ​készült el. Ennek ellenére az eddigi szakmai és közönség visszajelzésekkel egyetemben az alábbi erényeit emelném ki: a rendezés​ és az eredeti történeten alapuló sztori forgatókönyve mellett a briliáns antiszínész választás, azaz ​annak ellenére, hogy a film két főszereplője abszolút amatőr, mégis olyan erős és magával ragadó jelenlétük van a vásznon, amit a rendező érzékenysége mellett szerintem a film zenéjének és az operatőri munkának is köszönhetünk. Összességében a film nagyon kifejező jelenetei és a fenti erényei okán végig lebilincselő hatást gyakorol a nézőkre.

2021.09.30 cody0507

Nagyon összeszedett alkotás, amit szerintem mindenkinek látnia kell. Remek történet, remek alkaításokkal. Egyszerűen nagyon emberi és tanulságos.

2023.02.09 Fikatours_blogger

A jelenetek jók, a karakterek kiválóak, a története valósághű, engem összességében mégsem szórakoztatott annyira, mint az előttem szólókat.