Árni

Az érzékeny és szelíd Árni ezermesterként dolgozik egy vidéken turnézó, kicsi és koszos vándorcirkuszban. A társulat egy családból áll, akik a cirkuszt működtetik, ahol Árni az egyetlen nem családtag.

Úgy él, mint egy szerzetes, napjai az állatok etetéséről és a cirkusz különböző munkáiról… Több

Rendező: Dorka Vermes
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2024.02.08.
Forgalmazó: Cirko Film
Zoltán Gyöngyösi

KULCSSZAVAK

2024.02.09 julisX

Azt hiszem, az egyik legerősebb mondanivalóval rendelkező magyar film, amit az elmúlt években láttam. Fantasztikusan átható hangulata van, a története pedig bár kissé nyomasztó, szerintem mégis érdemes volt szembesülni vele.

2024.02.08 LACCCCCCCI

Hát, nem egy könnyen emészthető darab, az egyszer biztos. Az alakítások kissé didaktusak voltak a számomra, de ettől függetlenül szerintem érdemes beülni rá, hogy az ember valami mást is lásson a megszokottól eltérően.

A film 1 536 110 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 758 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2024. 02. 13.)
Lélekgyilkos embercirkusz
Látszólag a cirkusz titokzatos világáról szól Vermes Dorka Tarr Béla produceri felügyelete alatt készült első nagyjátékfilmje, az Árni, ami valójában a lélek mélyére ás. Több