Spirál (2020)

Spirál

MrBlond   2021. 05. 12.

Bevallom, ezt a filmet Borbély Alexandra alakítása miatt szerettem volna nagyon megnézni, de valahogy még az ő játéka sem tudtam megtartani a koncepciót. Nagyon átérezhető hangulata van, de valahogy ez olyan kevésnek bizonyult.

cvölf   2021. 05. 10.

Sajnos nem tudok túllendülni a film középszerűségén, hihetetlenül üres és semmitmondó történet. Amolyan sablonsztori. Kicsit bosszús is vagyok emiatt.

A Spirált elismerő oklevéllel jutalmazták a varsói filmfesztiválon.

Az elsőfilmes, a kolozsvári Filmművészeti Egyetem adjunktusaként dolgozó Felméri Cecília korábbi rövidfilmjeivel több mint 30 díjat zsebelt be a különböző nemzetközi filmfesztiválokon.

A Spirál elkészülését a Román Filmközpont, az Eurimages és a Filmalap támogatta anyagilag.

A Spirál forgatása 2018 júniusa és 2019 februárja között zajlott. A munkálatok összesen 28 napot vettek igénybe.

A Spirál férfi főszerepét az a román színész, Bogdan Dumitrache alakítja, aki korábban a Locarnói Filmfesztivál legjobb férfi főszereplőnek járó díját is elnyerte, de pályája során számos további díjat is besöpört, egyebek mellett San Sebastianban, a Moszkvai Filmfesztiválon és a magyarországi rendezésű Titanic Filmfesztiválon is.

A film női főszerepét alakító Borbély Alexandra egy interjúban elmondta, hogy kimondottan nagy kihívást jelentett számára, hogy egy cicával forgasson, ugyanis hosszú évek óta fóbiája van a macskáktól.

A Spirál forgatása a sződligeti horgásztónál zajlott.

A Spirál a rendező, Felméri Cecília első egészestés mozifilmje.

A Spirálban mindvégig benne van egy másik film lehetősége – amely majdnem olyan, mint amilyen ez lett végül.
Nem lepődnék meg, ha az majd a következővel akadna horogra több»

Néhány apró hibájától eltekintve tehát a Spirál működik. Tény, hogy új gondolatokat, új megoldásokat nem kapunk, a hangulat és a konzekvensen végigvitt mondanivaló miatt azonban mindenképp elismerés illeti a film alkotóit. több»