Egy vezér gyermekkora

Egy vezér gyermekkora

The Childhood of a Leader

1918-ban, a 20. századi önkényuralmi rendszerek szárba szökkenésének időszakában járunk. Párizsban egy fiatal amerikai fiú figyelemmel kíséri, hogyan működik közre apja a versailles-i békeszerződés kidolgozásában. Ezek a tapasztalatok örökérvényűen formálják eszméit és világképét, és… Több

Forgatókönyvíró: Mona Fastvold, Brady Corbet
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Kanada, Belgium, Magyarország
Premier (HU): 2017.04.08.
Liam Cunningham
Liam Cunningham

2015.12.09 Sonny

Nagyon izgalmasan indult, bevallom sokat vártam a folytatástól, de aztán nagyon gagyiba váltott. Misztikus horrornak árulják, de ne dőljetek be. Kihagyható, nagyon is.

2015.09.23 varjú

Én nagyon csalódtam, sokkal többet, feszesebbet, izgalmasabbat vártam a trailer alapján. Nem tudom ajánlani, kár érte.

2015.12.04 Williamgek

Nem egy tipikus horrorfilm, az biztos, de nekem egészen bejött. Lekötött, de azért kezeljétek fenntartásokkal.

A film összbevétele 245 546 dollár volt (imdb.com).

A főszerepet először Juliette Binoche kapta meg, de később mégis inkább Bérénice Bejo-nak adták azt.Szerző: ps

Értékelés: 5.5/10
(2016. 11. 27.)
The Childhood of a Leader
Különleges, de alapvetően kevésbé érdekes művészfilmes eszközeivel és témaválasztásával bizonyára lesz fogékony közönsége, de én biztosan nem kerültem közelebb annak megértéséhez, hogy pontosan hogyan születtek a múlt évszázad nagy formátumú diktátorai.
5,5/10 Több