Evolúció

Evolúció

Evolution

Egy család három generációját ismerhetjük meg a második világháborútól a modern Berlin megépüléséig. Életük mintha egy helyben toporogna, ahogy képtelenek feldolgozni traumáikat.

Az Evolúcuó Mundruczó Kornél nyolcadik nagyjátékfilmje, amely ismét egy lélektanilag mélly és lebilincselő dráma.… Több

Forgatókönyvíró: Wéber Kata
Ország: Németország, Magyarország
Premier (HU): 2021.11.25. | Cinego (2022.04.28.) | Telekom TVGO (2022.04.28.) | HBO Max (2022.08.04.) | Filmio (2023.10.05.)
Forgalmazó: MoziNet

2021.11.27 DarkMoss

Én nagyon szerettem Mundruczó Kornél előző filmjét, de az Evolúció, mintha törvényszerűen nem sikerült volna ugyanolyan jól. Százszor lerágott téma ez, amin szerinten nem segít a didaktikus történetmesélés sem. Nagy kár érte.

2021.11.26 lászló

Érezhetően bőven van kraft ebben a sztoriban, csak éppenséggel nem jön át, annyire leviszi a rejtegetés, a műviészieskedés.

A film összbevétele 92 142 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 010 525 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 625 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatás mindössze 13 napig tartott.Szerző: csd

Mundruczó Kornél nyolcadik nagyjátékfilmje.Szerző: csd

Jancsó Dávid és Mundruczó Kornél hatodik közös filmje.Szerző: csd

(2021. 12. 02.)
Három élet, száz év, egy út
De miután elhagyjuk a vetítőtermet, jövünk csak rá, mit is láttunk valójában: egy színészi, rendezői és írói mesterművet, melynek felszíne alatt Mundruczó Kornél eddigi talán legemberibb története bújik meg. Több

(2021. 12. 02.)
Mundruczónál viszont végig – és intellektuálisan is – izgalmas nézni ezt a birkózást, mert hamar egyértelművé válik: ez a film elsősorban arról szól, hogy a XXI. századra miként váltak kibogozhatatlanul kuszává az identitásaink – ez pedig mindannyiunkat egészen közelről érint. Több