Evolúció (2021)

Evolution

DarkMoss   2021. 11. 27.

Én nagyon szerettem Mundruczó Kornél előző filmjét, de az Evolúció, mintha törvényszerűen nem sikerült volna ugyanolyan jól. Százszor lerágott téma ez, amin szerinten nem segít a didaktikus történetmesélés sem. Nagy kár érte.

lászló   2021. 11. 26.

Érezhetően bőven van kraft ebben a sztoriban, csak éppenséggel nem jön át, annyire leviszi a rejtegetés, a műviészieskedés.

A film összbevétele 92 142 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 010 525 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 625 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatás mindössze 13 napig tartott.

(csd)

Mundruczó Kornél nyolcadik nagyjátékfilmje.

(csd)

Jancsó Dávid és Mundruczó Kornél hatodik közös filmje.

(csd)

De miután elhagyjuk a vetítőtermet, jövünk csak rá, mit is láttunk valójában: egy színészi, rendezői és írói mesterművet, melynek felszíne alatt Mundruczó Kornél eddigi talán legemberibb története bújik meg. több»

Mundruczónál viszont végig – és intellektuálisan is – izgalmas nézni ezt a birkózást, mert hamar egyértelművé válik: ez a film elsősorban arról szól, hogy a XXI. századra miként váltak kibogozhatatlanul kuszává az identitásaink – ez pedig mindannyiunkat egészen közelről érint. több»