99 Otthon

Berto49   2017. 09. 23.

Amerika sem fenékig tejfel, sőt! A bankok okozta kétes ingatlanüzletek miatt családok sokasága került kilakoltatásra a 21 század első évtizedében. Megrendítő képsorok mutatják be az otthonukat elhagyni kényszerülő emberek fájdalmát. A film egyik főhőse, Dennis Nash (Andrew Garfield, alias Pókember) is erre a sorsra jut, édesanyjának, és fiának is el kell hagyni az otthonukat. Menteni akarva a menthetőt elszegődik egy ingatlanoshoz (Michael Shannon megszokottan zseniális alakítása). Pusztán a már a két említett főszereplő játéka miatt is érdemes megnézni a filmet, de a téma drámaisága is nagy mértékben hozzájárul ahhoz, hogy lehetőség szerint megtekintsük ezt a nagyon megrázó darabot.

TPetty   2016. 09. 24.

Izgalmas, magával ragadó a tempója, a vágások, a zene, inkább ezek viszik előre a történetet mint a szereplők motivációja. Andrew Garfield jól eltalálta a karaktert, Michael Shannon pedig hozta a tipikus romantikus szuperhős formáját, csak ilyen szerepben láttam eddig. De meglepett a film, érdekes volt.

Koniv   2015. 10. 30.

Drámai és tartalmi szempontból jól kitalált és kidolgozott film, csak mintha a végére elfogyott volna az ihlet meg az energia. Nagyon sok kegyetlen és cinikus megjegyzés van a filmben, amit én nagyon bírtam. Ami a főhőst illeti, érdekes karakter, ha valaki ilyen munkára adja a fejét, akkor meg kell tanulnia pengeélen táncolni, és megtenni olyat is, amiért mások szégyenkeznének, így érthető volt, ahogy a végződött, viszont reálisnak nem tűnt, inkább egy trükknek emocionálisan hatni a nézőkre.

juliS   2014. 12. 10.

Emlékeztető arra, hogy is néz ki a minőségi mély depresszió. Milyen jó, hogy nekem már rég nem volt :p

Laura Dern
Clancy Brown
Laura Dern
Michael Shannon

Íme, egy film válságról, amely nem olyan könnyed, mint A nagy dobás, azonban bizonyos aspektusaiban feltétlenül értékesebb. 8/10 több»

Az egyik legismertebb amerikai filmkritikus, Roger Ebert (1942-2013) a rendező „Chop Shop” című filmjét a 2000-es évek hatodik legjobb filmjének tartotta. Az iráni származású, de már az USA-ban született rendező „99 otthon” (saját fordítás, mert nálunk – ki tudja miért? – nem játszották a mozikban) cimű filmjét Ebert emlékének ajánlotta.

(Berto49 )

A film története Florida államban játszódik, ami nem véletlen: az ingatlanválság ezt az államot érintette leginkább, s a még fel sem épült házak is Floridában keltek el a legnagyobb számban.

(ArpiHajdu és Réci )