Örökké

Örökké

Éternité

A tizenkilencedik század végén az alig húszesztendős Valentine feleségül megy Jules-höz. A következő évszázad, illetve évezred fordulóján Valentine dédunokája egy hídon fut keresztül Párizsban, és egy szeretett férfi karjában találja magát. A két esemény között eltelt száz esztendő alatt… Több

Rendező: Tran Anh Hung
Író: Alice Ferney
Forgatókönyvíró: Tran Anh Hung
Ország: Franciaország, Belgium
Premier: 2016.09.07.

2019.07.11 Berki Attila Nézhetetlen

A legalja..

Szokásos feminista "nő"magasztalás.. Rettenetesen lehangoló. Szomorú, hogy manapság ennyire életszerűtlen, minősíthetetlen filmet/filmeket képesek vászonra vinni. Csak azt kívánhatom az írójának, hogy mielőbb találjon magának egy jó pszichiátert, mert szerintem itt szerintem már gyógyszeres kezelésre van szükség.

2016.11.04 cody0507

Igen nehezen emészthető film, nem feltétlenül tudom ajánlani vasárnapi nyugodt délutánokra. :) Viszont a színészek zseniálisak benne. Ha megtalálod hozzá az ideális alkalmat és hangulatot, érdekes élményben lesz részed.

2016.12.30 hedva

Egyet tudok érteni az előttem szólóval, nem egy könnyű film, ennek ellenére ha szereted a kicsit lassabb folyású, drámai romantikus történeteket feltétlenül tudom ajánlani. Engem mindig levesznek a lábamról az ilyen költői filmek, csak azt tudom mondani, hogy tegyetek vele egy próbát.

Bérénice Bejo elmondása szerint Tran Anh Hung az egyik legigényesebb filmrendező, akivel együtt dolgozott, sokszor órákig tartott egy-egy néhány másodperces jelenet előkészítése és forgatása. Szerző: hp

Audrey Tautou-t rengeteget kellett sminkelni a forgatáson, ugyanis az általa alakított karaktert 15-től egészen 85 éves koráig láthatjuk a filmben. Szerző: hp

A rendező, Tran Anh Hung elmondása szerint a zenének narratív szerepet szánt a filmjében, ezért az összes felcsendülő dallamot maga válogatta ki. Szerző: hp

A film története Alice Ferney 1995-ös "L'Élégance des veuves" című regényén alapszik.Szerző: hp