Hámori Gabriella

Nóra és Dénes életük új fejezetéhez érkeztek, örökbefogadási kérelmükre végre pozitív választ kaptak, s már csak karnyújtásnyira vannak attól, hogy családdá váljanak. Egy éjszaka tragikus eseményei azonban véget vetnek a boldog időszaknak. Nórát megerőszakolják, de nincsenek egyértelmű… Több

Forgatókönyvíró: Lőrincz Nándor, Nagy Bálint
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2021.12.16. | Cinego (2022.05.09.) | Telekom TVGO (2022.11.10.) | HBO Max (2023.04.21.)
Forgalmazó: Budapest Film

2023.04.26 kabel

Remek magyar film

Azon kevés magyar filmek egyike, amely nem nyugati kliséket próbál koppintani. A dialógusok valósak, a színészek ügyesek, a téma pedig kimondottan érdekes. A narratíva kellően csavar dolgokon és fenntartja az érdeklődést, nincs unalmas pillanata vagy melodramatikus eleme, mégis olyan valóságszaga van egésznek. Valószínűleg mindenkit kicsit máshogy érint meg, de mindenképp gondolatébresztő és komplex a családi krízis bemutatása.

2022.04.04 Fikatours_blogger

Nyilván azokat, akik átéltek(nek) hasonlót, jobban megérintette ez a film, én azon tűnődtem a végén, vajon mi volt itt az üzenet? Vagy nem kell olyan? Elég, ha csak a konfliktust ábrázoljuk? A remek párbeszédek és a kiváló alakítások mellett is, nálam ez csak közepesre volt elég.

2022.05.02 Lóri Ádámcsik

Érdekes

Abban biztos vagyok, hogy ez a film kitűnik a magyar filmek tömegéből, de hogy maradandó lesz-e az kérdéses. Érzékeny témát feszeget a film, amit próbál mindvégig fokozni és kételyt ébreszteni a nézőben. A kérdés, hogy kinek hiszel? A fülednek, a szemednek vagy a feleségednek?

2021.12.18 Holló

A komor hangulata ellenére szerintem a film nagyon jól tudja közvetíteni azt a fajsúlyos mondanivalóját, amellyel valószínűleg mindannyian szembesülhetünk a mindennapokban. Ettől nagyon ütőssé is válik a sztori, noha nem érzem azt, hogy valaha még egyszer meg szeretném még nézni.

2021.12.16 NEO

Fuh, hát én még nagyon sokáig agyaltam mindazon, amit láttam. Szerintem az év egyik legjobb magyar filmje lett, mindenkinek csakis ajánlani tudom!

A film 4 251 795 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 3 373 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film a Love Is Folly Filmfesztiválon a zsűri különdíját és a Bolgár Filmművész Egyesület kitüntetését is megnyerte.Szerző: hp

A film világpremierjére a Tallinn Black Nightson került sor.Szerző: csd

A film elnyerte a Nemzeti Filmintézet Inkubátor Programjának legjobb filmnek járó díját.Szerző: csd

A film elnyerte a Riviera Nemzetközi Filmfesztivál fődíját.Szerző: hp

(2021. 12. 16.)
A KÉTELY MEGESZI A LELKET
Meglévő erényei ellenére a Legjobb tudomásom szerint sokkal inkább témájával tűnik ki a magyar filmes mezőnyből, mintsem megvalósításával. A script önmagában olvasva egy megrázó metoo-sztorit ígér, viszont a két elsőfilmes a skandináv alkotásokban (vagy akár az idei Az utolsó párbajban) látott naturalisztikus, nüanszokból építkező színészi játékot ... Több

(2022. 01. 18.)
Lőrincz Nándor és Nagy Bálint első egész estés filmje nehéz témát boncolgat, de a rendezőpáros egyértelműen felnőtt a feladathoz. A Legjobb tudomásom szerint egy súlyos családi és erőszakdráma, amiről valószínűleg sokat hallunk még. Több

(2021. 12. 30.)
Epizódok egy házasságból
Szinte a semmiből érkezett az elmúlt évek legjobb magyar filmje. A Legjobb tudomásom szerint két elsőfilmes tűpontos munkája, amely elismerésre méltó érzékenységgel mutatja be egy szexuális zaklatás következtében megbomló párkapcsolat minden dilemmáját, miközben mérhetetlen feszültséget csomóz a gyomrunkba. Több

Értékelés: 7.5/10
(2021. 12. 23.)
Hiányzik az izgalmas, filmes látásmód és a jó színészvezetési készség ahhoz, hogy igazán ki tudják aknázni a hibátlan forgatókönyvükben rejlő lehetőségeket, de a Legjobb tudomásom szerint még ezzel együtt is egy emlékezetes filmélmény. Több

(2022. 02. 08.)
Hogy lehetnék biztos?
Lőrincz Nándor és Nagy Bálint nemes alapanyagból dolgozott: első nagyjátékfilmjük a dán Dogma-mozgalomból merít ihletet, és tabufeszegető módon tárgyalja a nemi erőszak társadalmi megítélésének témáját. Bár a cselekményvezetés helyenként meg-megbicsaklik, példás, ahogy a film gondolkodásra készteti a nézőt. Több
El Cid
Hol nézheted: Amazon Prime