Advertisement
Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Zárójelentés (2020)

Zárójelentés

Éva Mari   2020. 03. 01.

Nagyon elgondolkodtató és nagyon igaz, JÓ film!!! Nem szabad kihagyni!!

Lubi   2020. 03. 01.

Felemás összegzés

Szabó István, az első Oscar-díjas magyar nagyjátékfilm, a Mephisto rendezője jó pár év kihagyás után visszaült a rendezői székbe, hogy elkészítse karrierje összegzéséül is értelmezhető filmjét, a Zárójelentést. Az aktuális problémákról, valamint a rendező múltjáról nyíltan beszélő alkotás kivitelezésében középszerűségről tanúskodik, ami egy felemás filmélménnyel kecsegteti a nagyérdeműt. Ez pedig a bemutatót övező várakozás után még nagyobb csalódásnak érződik. Szabó István a hatvanas években a magyar új hullám egyik képviselőjeként modern stílusú filmjeivel bizonyította tehetségét. Olyan kiváló darabokat rendezett, mint az Álmodozások kora, az Apa, vagy a Szerelmesfilm. Legnagyobb sikereit... több»

Henk   2020. 02. 25.

Nagyon ott van ez a film, gyerekek. Bár eleinte kételkedtem benne, hogy ez tud bármit is nekem mondani, de be kell lássam, még órákkal később is agyaltam az egészen. Nem egy könnyű darab, de mindenképpen érdemes türelmesnek lenni vele, mivel a sztori nem egy pörgős, de ettől függetlenül nagyon meg kell nézni!

Toncsi   2020. 02. 26.

Szeretem Szabó István filmjeit, de a Zárójelentés annak ellenére, hogy nagyszerű színészeket vonultat fel, kevésbé nyerte el a tetszésemet, mint a rendező korábbi munkái. A története teljesen reális, bármelyik orvossal megtörténhet hasonló eset, és bármelyik magyar faluban hasonló mentalitású helyiekkel találkozhatunk; szóval a karakterek teljesen rendben vannak, könnyen azonosul velük az ember. Mégis kissé összecsapottnak éreztem az egészet. Nem tetszett a film dinamikája, néha andalgóan lassú, néha eszméletlenül felgyorsul, ráadásul túlságosan kiszámítható az egész történet. Szabó munkásságához viszonyítva közepesnek értékelem, tőle elvonatkoztatva a "jobb" magyar filmek közé sorolnám.

vertigo   2020. 02. 22.

Nagyon vártam a filmet, az előzetes alapján biztosra vettem, hogy nagyszerű lesz. Kicsit alábbhagyott a lelkesedésem, mert egy-két amatőr hibát azért orvosolhattak volna, de összességében elégedett vagyok. Ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni, az Klaus Maria Brandauer szinkronja; nem akarom elhinni, hogy ez a filmesek szerint rendben van, és csak az én fülemet és szememet bántotta. Sokat ront a minőségen, pedig a színész igazán jól alakítja a főszereplőt. Stohl András és Eperjes Károly is nagyszerű, mintha rájuk írták volna a szerepet. Végső soron egy újabb jó magyar film született, örüljünk neki!

Szabó István
Koltai Lajos
Szabó István
Enikö Börcsök
Klaus Maria Brandauer

Azt viszont képtelen vagyok elfogadni, hogy a Zárójelentésben hemzsegnek a folytonossági, dramaturgiai hibák. Hogy színészeit, snittjeit nem mozgatja, hanem ide-oda rakosgatja. Hogy a párbeszédek legtöbbször teljesen esetlegesen váltanak témát. Hogy képileg alig néz ki szebben, mint egy drágább telenovella... több»

kritika több»

A Zárójelentés egyetlen hatalmas monológként próbálja összefoglalni Szabó István teljes életművét, élettapasztalatait és életfilozófiáját, az elbeszélés azonban egyszerre bizonyul túl tömörnek - és mégis terjengősnek, így épp a lényeg vész ki belőle. több»

A film 41 658 021 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 31 214 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Stohl András szerint a Zárójelentés cím arra enged utalni, hogy Szabó István ezzel a filmmel búcsúzik a rendezéstől.

A forgatáson Klaus Maria Brandauer németül játszotta a szerepét , míg az összes többi színész magyarul beszélt. Brandauer karakterét az utómunkálatok során szinkronizálták.

Stohl András immáron negyedik alkalommal dolgozott együtt Szabó István rendezővel.