Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

1945 (2017)

1945

1945

stevepisti   2021. 02. 20.

A fekete-fehér képi világ mindenképp jót tett a filmnek, segített könnyebben azonosulni a korabeli szituációval. Rudolf Péter és Nagy-Kálózy Eszter a valóságban is egy pár, érdekes lehet így szerepet játszani. Színészileg rendben volt a játék és a ka... több»

indingo   2018. 01. 15.

A történet eléggé unalmasan van tálalva, holott nem lett volna olyan rossz az elképzelés. Kiderülnek a nagy turpisságok, senki sem ártatlan. Látványban a fekete-fehér megoldás tetszett, de nem egy újranézős film.

HercegPeter   2019. 06. 19.

Tetszett a hangulata, de a története szerintem nem elég kiforrott. Az a baj, hogy nem érezzük át teljesen a szereplők helyzetét. Lehet jobb lett volna egy minisorozatot csinálni belőle. Rudolf Péter felszedett néhány kilót, remélhetőleg a szerep kedv... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 04. 27.

Bűnhődik az egész falu

Egy nagyon érdekes film az 1945. Ezt annak a fényében mondom, hogy annyira nem ismerem Török Ferenc munkásságát (igen, meg lehet kövezni érte, de én még a Moszkva teret sem láttam, hiába élvez az a film bizonyos körökben kultstátuszt). Amivel viszont... teljes kritika»

Deku   2018. 02. 15.

Egyszerűen képtelen módon volt egyszerre bugyuta és szánalmasan gyenge történet. A színészek se nagyon voltak a toppon. Ezt el se tudom képzelni miért kellett. Az első jó pár perc után sem tudtam magamhoz térni és szeretni a filmet.

Berto49   2017. 12. 18.

Visszatértek

!!!SPOILER!!! Egy falu valahol Magyarországon 1945 augusztusában. Futótűzként terjed a hír, hogy visszatértek, vagyis egyenlőre csak két „hírnök”, a rituális módon feketébe öltözött zsidó apa és fia. Az állomásfőnök szolgálati helyét elhagyva (szeri... teljes kritika»

MP170506   2019. 08. 04.

Érdekes film... Maga a mondanivalója nagyon jó volt, csak a tálalás hagyott egy kis kivetni valót maga után. Rudolf Péter alakítása kiváló, alig ismertem rá! Egyszer megéri megnézni.

Terhes Sándor
Gados Béla
György Somhegyi
György Somhegyi
Rudolf Péter

A 67 Berlinálén a Panoráma szekcióban közönségdíjas lett.

(KaTuS55)

A forgatás a szentendrei skanzenben zajlott, amely tökéletesen rekonstruálta a korabeli falusi miliőt.

A film alapjául szolgáló elbeszélést is tartalmazó, Szántó T. Gábor "1945 és más történetek" című elbeszéléskötete a Noran Libro gondozásában jelent meg a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál keretein belül.

Az 1945 a Filmalap és a Claims Conference támogatásával készült el.

Az 1945 cselekménye Szántó T. Gábor elbeszélésén alapszik.

Rudolf Pétert kopaszra borotválták a forgatás előtt, sőt, a színész több mint tíz kilót hízott a szerep kedvéért.

Az 1945 a Miamiban megrendezett zsidó filmfesztiválon elnyerte a közönségdíjat (narratív kategória).

A hazai közönség első alkalommal a Titanic Nemzetközi Filmfesztiválon láthatta az alkotást.

Az 1945 világpremierje január 19-én volt Miamiban.

A film producere, Angelusz Iván 2016-ban hunyt el tragikus hirtelenséggel.

Gyönyörű snittekkel, lehengerlő színészi játékkal, tökéletes korhűséggel és többrétű történettel repít vissza minket 1945-be Török Ferenc legújabb filmje, aminek még ha meg is vannak a maga gyenge pontjai, könnyedén felíratta magát a kötelezően megtekintendő hazai filmek listájára. több»

Régebben azt írtam Török Ferencről, hogy ő az a rendező, akinek minden új filmje eggyel rosszabb, mint az előző. Most kénytelen vagyok visszavonni az állításomat. több»

Abból a szempontból persze a rendező nem hazudtolta meg magát, hogy korábbi alkotásaihoz hasonlóan az 1945 is egy hangulatfilm, egy másfél óráig kitartott pillanatkép, amelyben a történetiség másodlagos. Csakhogy ebben a sztoriban ennek éppen fordítva kellett volna lennie, így ugyanis a háború utáni magyar vidék életképei csak egy üres héjt képeznek, amely adós marad a témafelvetéshez méltó tartalommal. több»