Érdekességek: 1945 (2017)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A 67 Berlinálén a Panoráma szekcióban közönségdíjas lett.

(KaTuS55)

A forgatás a szentendrei skanzenben zajlott, amely tökéletesen rekonstruálta a korabeli falusi miliőt.

(ArpiHajdu és Réci )

A film alapjául szolgáló elbeszélést is tartalmazó, Szántó T. Gábor "1945 és más történetek" című elbeszéléskötete a Noran Libro gondozásában jelent meg a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál keretein belül.

Az 1945 a Filmalap és a Claims Conference támogatásával készült el.

Az 1945 cselekménye Szántó T. Gábor elbeszélésén alapszik.

Rudolf Pétert kopaszra borotválták a forgatás előtt, sőt, a színész több mint tíz kilót hízott a szerep kedvéért.

Az 1945 a Miamiban megrendezett zsidó filmfesztiválon elnyerte a közönségdíjat (narratív kategória).

A hazai közönség első alkalommal a Titanic Nemzetközi Filmfesztiválon láthatta az alkotást.

Az 1945 világpremierje január 19-én volt Miamiban.

A film producere, Angelusz Iván 2016-ban hunyt el tragikus hirtelenséggel.

A film cselekménye mindössze néhány óra alatt játszódik.

A film a 2017-es Berlinale Panoráma programjában debütált.