Magyar passió

Magyarország az ötvenes években igyekszik újjáéledni a második világháború után. Leopold atya azért küzd, hogy szerzetestársaival újra felállíthassák a ferences rendet, és bár kezdetben a kommunista berendezkedés nem akadályozza őket semmiben, ez a békés állapot nem tart már sokáig. A rend… Több

Rendező: Eperjes Károly
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2021.11.04. | Filmio (2022.07.21.)

Eperjes Károly
Telekes Péter
Telekes Péter
Eperjes Károly

2023.01.01 MP170506

Nehéz film. Kegyetlen történelmi eseményt mutat be. A színészek alakítása tetszett, jól formálták a karakterüket. Megéri megnézni.

2022.03.03 Dorkateo

Fontos történelmi tabló a film, emléket állít a kitelepített szerzeteseknek. Történetileg helytálló a forgatókönyv, a megvalósult film azonban eléggé egyszerűre sikeredett. Eperjest nem rendezőként fogjuk megjegyezni, az már biztos. Ismertem egy fere... Több

2021.11.04 mikike0729

Felkavaró film, kegyetlen történet egy kegyetlen korról, amit mindenképpen érdemes volt feldolgozni, de szerintem jócskán küszködik a hiányosságokban. Egy erős közepes nálam.

2021.11.05 DReyy10

Oké, alapjában véve egy hiánypótló filmről van szó, amit szerintem érdemes megnénzni, örülök, hogy nem ment át fanatizmusba a film, de Eperjes Károly gyakorlatlansága a filmezés terén teljesen átsüt.

2021.11.27 Inq

Láttam a filmet

A film jó. Fiatal vagyok, mégis kedvelem Eperjest... érdekes. A korhatár-besorolás talán kicsit alacsony. A főhadnagy karaktere jól volt belefűzve a történetbe, a legelejétől kezdve. Olvasom a Vox kritikáját. Ezek látták is a filmet, vagy csak valaki elmesélte nekik, hogy volt? Marhára nem úgy volt, ahogy írják. Mennyi pontatlanság, ilyen kevés szóban...

A film 14 656 458 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 13 148 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Magyar passióval párhuzamban Eperjes Károly elkészítette a "Csendhez szokott szív" dokumentumfilmet is.Szerző: csd

A film Várnai Péter címzetes prépost Krisztus inge című színműve és Kálmán Peregrin Te meztelen Krisztus, hol hagytad az ingedet dokumentumkötete alapján készült adaptáció.Szerző: csd

Értékelés: 3.5/10
(2021. 11. 04.)
A Magyar Passió valóban hittel teli próbálkozás, csak éppen teljesen alkalmatlan arra, hogy olyan nézőket szólítson meg, akik… Akik nem ahhoz a látásmódját tekintve elöregedett körhöz tartoznak, ahová Eperjes. Több
Lea 7 élete
Normális emberek