Magyarország az ötvenes években igyekszik újjáéledni a második világháború után. Leopold atya azért küzd, hogy szerzetestársaival újra felállíthassák a ferences rendet, és bár kezdetben a kommunista berendezkedés nem akadályozza őket semmiben, ez a békés állapot nem tart már sokáig. A rend… több»
Fontos történelmi tabló a film, emléket állít a kitelepített szerzeteseknek. Történetileg helytálló a forgatókönyv, a megvalósult film azonban eléggé egyszerűre sikeredett. Eperjest nem rendezőként fogjuk megjegyezni, az már biztos. Ismertem egy fere... több»
A film jó. Fiatal vagyok, mégis kedvelem Eperjest... érdekes. A korhatár-besorolás talán kicsit alacsony. A főhadnagy karaktere jól volt belefűzve a történetbe, a legelejétől kezdve. Olvasom a Vox kritikáját. Ezek látták is a filmet, vagy csak valaki elmesélte nekik, hogy volt? Marhára nem úgy volt, ahogy írják. Mennyi pontatlanság, ilyen kevés szóban...
A film elérte célját: katarzisélményem volt, sírtam. Naponta imádkozom, mint Leopold atya, mert a "Gonosz " nem tűnt el az emberek világából, állandóan alakot ölt, résen kell lenni. A jövőben több történelmi témájú filmre lenne szükség, mert azok művelik igazán az elmét.
A film 14 656 458 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 13 148 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
A Magyar passióval párhuzamban Eperjes Károly elkészítette a "Csendhez szokott szív" dokumentumfilmet is.
(csd)A film Várnai Péter címzetes prépost Krisztus inge című színműve és Kálmán Peregrin Te meztelen Krisztus, hol hagytad az ingedet dokumentumkötete alapján készült adaptáció.
(csd)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »