Magyar passió (2021)

Telekes Péter
Telekes Péter
Eperjes Károly

Dorkateo   2022. 03. 03.

Fontos történelmi tabló a film, emléket állít a kitelepített szerzeteseknek. Történetileg helytálló a forgatókönyv, a megvalósult film azonban eléggé egyszerűre sikeredett. Eperjest nem rendezőként fogjuk megjegyezni, az már biztos. Ismertem egy fere... több»

DReyy10   2021. 11. 05.

Oké, alapjában véve egy hiánypótló filmről van szó, amit szerintem érdemes megnénzni, örülök, hogy nem ment át fanatizmusba a film, de Eperjes Károly gyakorlatlansága a filmezés terén teljesen átsüt.

mikike0729   2021. 11. 04.

Felkavaró film, kegyetlen történet egy kegyetlen korról, amit mindenképpen érdemes volt feldolgozni, de szerintem jócskán küszködik a hiányosságokban. Egy erős közepes nálam.

Inq   2021. 11. 27.

Láttam a filmet

A film jó. Fiatal vagyok, mégis kedvelem Eperjest... érdekes. A korhatár-besorolás talán kicsit alacsony. A főhadnagy karaktere jól volt belefűzve a történetbe, a legelejétől kezdve. Olvasom a Vox kritikáját. Ezek látták is a filmet, vagy csak valaki elmesélte nekik, hogy volt? Marhára nem úgy volt, ahogy írják. Mennyi pontatlanság, ilyen kevés szóban...

Edit Ujvari   2022. 02. 27.

Katarzis

A film elérte célját: katarzisélményem volt, sírtam. Naponta imádkozom, mint Leopold atya, mert a "Gonosz " nem tűnt el az emberek világából, állandóan alakot ölt, résen kell lenni. A jövőben több történelmi témájú filmre lenne szükség, mert azok művelik igazán az elmét.

A film 14 656 458 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 13 148 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Magyar passióval párhuzamban Eperjes Károly elkészítette a "Csendhez szokott szív" dokumentumfilmet is.

(csd)

A film Várnai Péter címzetes prépost Krisztus inge című színműve és Kálmán Peregrin Te meztelen Krisztus, hol hagytad az ingedet dokumentumkötete alapján készült adaptáció.

(csd)

A Magyar Passió valóban hittel teli próbálkozás, csak éppen teljesen alkalmatlan arra, hogy olyan nézőket szólítson meg, akik… Akik nem ahhoz a látásmódját tekintve elöregedett körhöz tartoznak, ahová Eperjes. több»