Magyar passió (2021)

Telekes Péter
Eperjes Károly

Inq   2021. 11. 27.

Láttam a filmet

A film jó. Fiatal vagyok, mégis kedvelem Eperjest... érdekes. A korhatár-besorolás talán kicsit alacsony. A főhadnagy karaktere jól volt belefűzve a történetbe, a legelejétől kezdve. Olvasom a Vox kritikáját. Ezek látták is a filmet, vagy csak valaki elmesélte nekik, hogy volt? Marhára nem úgy volt, ahogy írják. Mennyi pontatlanság, ilyen kevés szóban...

DReyy10   2021. 11. 05.

Oké, alapjában véve egy hiánypótló filmről van szó, amit szerintem érdemes megnénzni, örülök, hogy nem ment át fanatizmusba a film, de Eperjes Károly gyakorlatlansága a filmezés terén teljesen átsüt.

mikike0729   2021. 11. 04.

Felkavaró film, kegyetlen történet egy kegyetlen korról, amit mindenképpen érdemes volt feldolgozni, de szerintem jócskán küszködik a hiányosságokban. Egy erős közepes nálam.

A film 11 362 708 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 9 901 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Magyar passióval párhuzamban Eperjes Károly elkészítette a "Csendhez szokott szív" dokumentumfilmet is.

(csd)

A film Várnai Péter címzetes prépost Krisztus inge című színműve és Kálmán Peregrin Te meztelen Krisztus, hol hagytad az ingedet dokumentumkötete alapján készült adaptáció.

(csd)

A Magyar Passió valóban hittel teli próbálkozás, csak éppen teljesen alkalmatlan arra, hogy olyan nézőket szólítson meg, akik… Akik nem ahhoz a látásmódját tekintve elöregedett körhöz tartoznak, ahová Eperjes. több»