Szelíd (2022)

Szelíd

Csonka Eszter

Milan391349   2022. 10. 12.

Mély film, sok kérdőjellel, sok ki nem mondott szóval, de ez így tökéletes.

Sabnock Sanatory   2022. 08. 04.

A rettenetesen férfias tesztoszteron babák végnapjai.

Némi győzködésre rászántam magam, és megnéztem ezt a filmet, ami egy más látásmódot képviselt, mint én. De én ekképpen mesélném el: Lássuk! A Szelíd elsősorban azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy az első magyar filmként beválogatták az egyik le... teljes kritika»

Rajkó   2022. 04. 07.

Tetszett, hogy szinte minden különösebb művési szenvelgés nélkül tudott hozni egy ilyen fontos témát. Szerintem nagy szükség van manapság az ilyen alkotásokra, tőlem jára az öt csillag!

Gábor390920   2022. 04. 12.

Miután elolvastam egy interjút a főszereplő hölggyel, mindenképpen látni szerettem volna ezt a filmet. A film nyitánya és vége remek keretet ad a filmnek, és a történet végéig vezető hosszú út bemutatása egyszerre egyedi és csodálatos. Láthatjuk a ... több»

turjild   2022. 09. 08.

Meglepődtem, hogy még napokig dolgozott bennem a történet, pedig a film közben nem éreztem nagyon kiemelkedő alkotásnak. De jó! Ajánlom megnézni mindenkinek, aki bármit is komolyan sportol, vagy valamit szeret a végletekig űzni. A film utolsó fél órá... több»

BMPatrik   2022. 04. 08.

Ez a film egyszerre lebilincselő és valahol felkavaró is. Szerintem mindenkinek látnia kell, egyszerűen hihetetlen mennyire arra tudja késztetni az embert, hogy átgondoljon dolgokat. Fantasztikus alkotás!

Fikatours_blogger   2022. 09. 02.

Egy kis art nem árt

Annak ajánlom ezt a filmet, aki nem rajong a fordulatos, cselekményekben gazdag történetért, és aki a párbeszédek helyett jobban szereti az elnyújtott, néma jeleneteket.

A film 4 257 295 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 989 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Nemes Anna korábban "Szép szörnyeteg" címmel készített dokumentumfilmet esszé-dokumentumfilmet.

(csd)

A film elnyelrte zsűri díját az ’A’ kategóriás Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál East of the West versenyprogramjában.

(csd)

Az első magyar játékfilm, amely versenybe került a Sundance Filmfesztivál programjában.

(csd)

A Szelíd világpremierjére a Sundance Filmfesztiválon került sor.

(csd)

Gyönyörűen kidolgozott izomcsoportok tájain vándorol a kamera Csuja László és Nemes Anna filmjében: a középpontban egy érzelmi, családi és testi kötelékek hálójában vergődő női testépítő. több»

Minden komolysága mellett a Szelíd igazán groteszk: szorongató érzésünk támad, amikor Edina a világbajnokság egyperces műsorszámának betanulása közben azt az utasítást kapja, hogy „kecsesen” meg „nőcisen”, mikor már rég megfosztatott nőiességétől; de a megszólaló lágy popsláger végeredményében röhejes hatást kelt. több»

A Szelíd elidegenítő hangvétele, szerzőifilmes modoroskodásai nem ébresztenek elegendő empátiát, nem engednek minket igazán közel Edinához – nézzük őt, ahogy a moziban szokás. De a katarzis ezúttal sajnos elmaradhat. több»