83% 104 szavazat

Fórum

FILMINFÓ

Tartalom 1
Hivatalos tartalom

Ana (Krasznahorkai Ágnes) irodalomórákat tart, pozitív kapcsolatot ápol diákjaival és munkatársaival egyaránt, így megbecsült pedagógusi pozíciót tölt be a gimnáziumban. Váratlanul egyik szülője ellene foglal állást, amikor kifogásolja, hogy egy olyan filmet ajánl, amelynek középpontjában a 19.… Több

Forgatókönyvíró: Katalin Moldovai, Zita Palóczi
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2023.11.02. | Telekom TVGO (2024.03.15.)
Forgalmazó: MoziNet

Hol nézheted

KULCSSZAVAK

2024.02.21 kabel

legújabb vélemény a nap véleménye

Iskolai bürokrácia

Az Elfogy a levegő egy meglepően kurrens film, mely több magyar specifikus témát is boncolgat, azonban narratívája inkább csak felszínesen érint pár dolgot, és a valódi dráma számomra elmaradt, pedig a film ki volt hegyezve a konfrontációra. Történet... Teljes kritika

2023.11.03 stif

Bár szerintem voltak benne gyengébb részek, alapjában véve nálam nagyon betalált. Annyira erős a mondanivalója, hogy szerintem mindenki el tud rajta gondolkodni.

2023.11.05 Nik

Nagyon komoly film, szerintem az egyik legnyomasztóbb magyar filmes alkotás, amit az elmúlt időszakban kaphattunk. Mindenki nézze meg, mert ez nagoyn a magyar valóságról szól.

A film 12 336 215 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 6 657 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

#1

Az Elfogy a levegő elnyerte az ifjúsági zsűri díját a 72. Mannheim-Heidelberg Nemzetközi Filmfesztiválon.Szerző: csd

#2

A film elnyerte a Nemzetközi Filmkritikusok Szervezete (FIPRESCI) díját.Szerző: csd

#3

Az Elfogy a levegő elnyerte a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon az elsőfilmes szekció fődíját.Szerző: csd

#4

Az Elfogy a levegő a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon három díjat nyert: megkapta az elsőfilmes szekció fődíját, valamint a Nemzetközi Filmkritikusok Szervezete (FIPRESCI) díját és a szervezet fiatal filmes újságírókból álló Young FIPRESCI zsűrijének díját is.Szerző: csd

#5

(2023. 11. 08.)
Most sem érdemes ugrálni
Moldovai Katalin első nagyjátékfilmje a kelet-európai valóságba írt sorstragédia, a Holt költők társasága találkozása a román új hullámmal, amely ismét bizonyítja a Megáll az idő örök igazságát: még mindig nem érdemes ugrálni. Több