Pilátus (2019)

Pilátus

Fikatours_blogger   2022. 03. 30.

Hiányzott a történet íve

Minden tiszteletem az írónőé, de ez a történet nekem gyenge. Annak ellenére, hogy a színészek kihozták belőle a maximumot. Egyetlen konfliktusra épül, aminek nem ismerhetjük meg az eredetét, és nincs feloldása sem.

Dorkateo   2022. 02. 02.

Felesleges thrillert vagy horrort nézni, elég egy megkeményedett, kontrollmániás ember tökéletesen megformálva, s a történet máris nyomasztó. Nem olvastam Szabó Magda ezen könyvét, de ezek után lehet, nem is fogom. Hámori Ildikó és Györgyi Anna viszont félelmetesen jó színészek.

ofszet   2021. 06. 07.

Nagyon szép film, annak ellenére mennyire szomorú. Csendes, lassan folydogál, de szinte tökéletes a történetmesélés.

lexlutor   2020. 03. 09.

Kétségtelenül egy jó film, de számomra a családon belül uralkodó hideg hangulat nem volt reális. Még ha egy orvosi családról van is szó, ekkora távolságtartást szerintem nem valós.

Dombrovszky Linda Pilátus-adaptációja kortárs környezetbe helyezve dolgozza fel Szabó Maga művének minden korban aktuális történetét, s bár a regényre jellemző lélekábrázolási módozatokat jórészt pótolja a főszereplőket alakító színésznők árnyalt játéka. több»