Pilátus

Dombrovszky Linda rendező adaptálta a televíziók képernyőire Szabó Magda népszerű régényét, mely világszerte több mint 12 nyelven jelent meg. Egy történet a szeretet tragikus természetéről olyan hazai sztárok főszereplésével, mint Hámori Ildikó és Györgyi Anna.

Több

Forgatókönyvíró: György Somogyi, Sándor Szélesi
Ország: Magyarország
Premier: 2019 | HBO Max (2021.06.06.)

2022.03.30 Fikatours_blogger

Hiányzott a történet íve

Minden tiszteletem az írónőé, de ez a történet nekem gyenge. Annak ellenére, hogy a színészek kihozták belőle a maximumot. Egyetlen konfliktusra épül, aminek nem ismerhetjük meg az eredetét, és nincs feloldása sem.

2022.02.02 Dorkateo

Felesleges thrillert vagy horrort nézni, elég egy megkeményedett, kontrollmániás ember tökéletesen megformálva, s a történet máris nyomasztó. Nem olvastam Szabó Magda ezen könyvét, de ezek után lehet, nem is fogom. Hámori Ildikó és Györgyi Anna viszont félelmetesen jó színészek.

2021.06.07 ofszet

Nagyon szép film, annak ellenére mennyire szomorú. Csendes, lassan folydogál, de szinte tökéletes a történetmesélés.

2020.03.09 lexlutor

Kétségtelenül egy jó film, de számomra a családon belül uralkodó hideg hangulat nem volt reális. Még ha egy orvosi családról van is szó, ekkora távolságtartást szerintem nem valós.

(2020. 12. 18.)
Megkurtított életek
Dombrovszky Linda Pilátus-adaptációja kortárs környezetbe helyezve dolgozza fel Szabó Maga művének minden korban aktuális történetét, s bár a regényre jellemző lélekábrázolási módozatokat jórészt pótolja a főszereplőket alakító színésznők árnyalt játéka. Több
Magyar passió
Foglyok