qwer
Szőke Abigél

A második világháború utáni zavaros időszakban játszódó dráma egy fiatal lány és egy egyedülálló nőgyógyász közt kibontakozó kapcsolatról szól. A fővárosban élő Klára (Szőke Abigél) a tényekkel dacolva bízik benne, hogy szülei hazatérnek a koncentrációs táborból. A heves természetű, kissé… Több

Ország: Magyarország
Premier (HU): 2019.09.26. | Cinego (2020.11.01.)

KULCSSZAVAK

2022.05.06 Fikatours_blogger

Fordulatok nélküli történet

Remek korrajz a háború utáni időkről. Nekem kicsit kevés volt a konfliktus és a dráma.

2021.11.25 qwer

Egy fiatal lány és orvosa közt szövődő különös kapcsolat története, melynek alapmotívuma a szenvedés feledése, a feldolgozás és újrakezdés, az emberi kapcsolatok mélysége. Végtelenül melankolikus és érzelmes film remek színészi játékkal, kevés szöveg... Több

2020.08.08 Dorkateo

Tulajdonképp végigsírtam az egészet

Klára szeretetre való. Direkt nem méltót írtam, azt kiérdemelni nem kell(ene). Klára így gyógyítja magát. Nem hagyja a felnőtteket a fájdalomba süllyedni. Feladatul adja magát, megtartó erőül. Felnevelteti magát választott szüleivel, s a végén nem is tudom, ki itt a felnőtt, s ki a gyerek. "Most is hazudsz? – kérdezi Klára. Mindig – válaszolja Aldó". Mert legtöbbünkből hiányzik a bátorság úgy szeretni, ahogy Klára teszi. Akár félreérthetően is. Lassú film, helyet hagy érezni, míg nézzük. Ezt nem lehet gyorsabban.

2020.09.01 TomÁcs

Remek magyar film a küzdésről és az élni akarásról. Mennyire felemelő tud lenni, ha van az életben egy olyan ember aki támogat minket.

2021.11.28 Klauka89

Ezt azokra, akiknek itt kellene lenniük, de nincsenek ♥

Kezdetben fura, majdhogynem abszurd, de idővel szépen kibonatkozik. Szőke Abigél első főszerepe, melyben nagyon jól alakít. A doki is szimpatikus lesz hamar, és védelmezi a kislányt, nem megrontani akarja, ahogy Klára tanárnője gondolja. OK, megmondom őszintén, hogy én is azt hittem, hogy valami ilyen beteg film lesz belőle, a mai világban már sajnos nem lehet tudni. Olgi néninek eléggé ostoba szerepe volt, Zsurzs Katinak mindig örülök, ha feltűnik. Klára gyönyörű fiatal nővé érik a film során. Újra rájöttem, hogy Sztálin a szülinapomon halt meg, na jó, egy kicsit megelőzött. Érdemes megnézni a filmet. Ajánlom!

A film 30 894 525 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 25 851 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film díjakat nyert az Anchorage-i Nemzetközi Filmfesztiválon a legjobb narratív játékfilmként. Továbbá a Jeruzsálemi Zsidó Filmfesztiválon dicséretben részesült (Schoumann-díj), és 2020-ban a Szófiai Nemzetközi Filmfesztivál FIPRESCI-díját is megkapta.Szerző: Dorkateo

A film elnyerta a Magyar Filmdíjat 2020-ban a legjobb játékfilm, rendező (Tóth Barnabás), férfi főszereplő (Hajduk Károly) és forgatókönyvíró (Tóth Barnabás, Muhi Klára) kategóriákban.Szerző: Dorkateo

A film elnyerte a Magyar Filmkritikusok Díját 2020-ban, a legjobb forgatókönyv, férfi alakítás és női alakítás kategóriában.Szerző: Dorkateo

A film eredetijét író F. Várkonyi Zsuzsa végig részt vett a forgatásban, és teljesen egyetértett a könyvtől való eltérésekkel.Szerző: Dorkateo

(2019. 09. 25.)
Az Akik maradtak nem a történelemlecke, még csak nem is a haláltáborok utáni űr és a vele járó elmagányosodás felfestése miatt érdekes: igazság szerint bármikor játszódhatna. Több

(2019. 10. 11.)
A TÚLÉLÉS IGAZÁN CSAK A HÁBORÚ UTÁN KEZDŐDIK
A hazai filmgyártás tehát egy újabb színvonalas produkcióval rukkolt elő, de sajnos Tóth Barnabás első filmje éppen azzal a különlegességgel és kiválósággal marad adós, amely például egy sikeres Oscar-kampányhoz lenne szükséges. Több

(2019. 10. 14.)
Fény a reménytelenségben
Egy életünneplő történet az embertelen időkről, ami tökéletesen példázza, hogy nagy hatású történelmi filmhez nem feltétlenül kellenek vagyonok. Csak megfelelő emberek. Több

(2019. 10. 25.)
Az elengedés lélektana
Bár az Akik maradtak nem kísérletezik újszerű filmnyelvi megoldásokkal, művészi minimalizmusa mégis a javára válik, hiszen épp e visszafogott stílus révén képes hitelesen és meghatóan ábrázolni két ember egymásra találásának történetet, s az elvesztettek elengedésének folyamatát. Több

(2019. 10. 03.)
Tóth Barnabás mozija amolyan keserédes, óvatosan életigenlő darab, amely épp azt mutatja be, hogy a tátongó lelki sebek mindig csak komoly hegesedések árán gyógyulnak, de gyógyulnak. Több